Infostart.hu
eur:
356.21
usd:
306.31
bux:
130916.32
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17487708
Nyitókép: Fotó: Derzsi Elekes Andor

Kilátszik a Dunából az Ínség-szikla

A tartósan meleg, csapadékszegény időjárás miatt alacsony a vízállás a Tiszán és a Dunán is.

A tartósan meleg, csapadékszegény időjárás következtében augusztus elejére a magyarországi folyók vízszintje igen alacsony lett. A Dunán Budapestnél augusztus 13-án reggel 93 centimétert mértek, ami 42 centiméterrel magasabb a 2003-as legalacsonyabb, 51 centiméteres értéknél. A Sajó hazai szakaszán csak 20-30 centiméterrel magasabb a vízszint a valaha mért legalacsonyabbnál - mondta Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.

A Szabadság hídtól északra, a Gellért-hegy lábánál lévő Ínség-szikla most pár centivel van magasabban, mint a Duna vízállása, így látni lehet a tetejét

- tette hozzá.

Ez a szikla általában víz alatt van, de a budapesti vízmércén mért 95 centiméter körüli vízállásnál felszínre kibukkan. Ez egy meglehetősen alacsony és viszonylag ritkán mért vízállás. A szikla innen is kapta a nevét, hiszen csak tartós aszály idején mutatja meg magát.

Hajózási zárlat?

Teljes hajózási zárlatot nem rendelnek el, de a vízügyes szakemberek mindenben segítik a hajósokat, szükség esetén például úgynevezett kisvizes bójákat helyeznek ki a kritikus szakaszokon, még pontosabban kijelölve az aktuálisan hajózható vízi utat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

Koren Balázs: a sok negatív mellett két nagyon jó hatása is van a fiatalokra az AI-nak

A mesterséges intelligencia használatához szükséges egy alapvető tárgyi tudás és ismeret – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Koren Balázs, a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Yettel ProSuli program szakmai vezetője. Arról is beszélt, hogy a szövegértés a XXI. század legnagyobb kihívása. Az olló abban is nyílik a társadalomban, hogy az új technológiát mennyire képes a diák vagy a felnőtt használni.

Megszavazták: a jegybanki vagyonvesztés és a privatizáció ügyében is feláll a bizottság, kiderültek a részletek

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint a spontán privatizációt és a közvagyon elvesztését feltáró vizsgálóbizottságok felállításáról döntöttek a képviselők az Országgyűlés keddi ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×