Infostart.hu
eur:
362.1
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Megkezdődött a pedagógussztrájk

Péntek reggel megkezdődött a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete által meghirdetett, két órás figyelmeztető sztrájk az oktatási intézmények egy részében. Az egyes megyékben eltérő volt a sztrájkban való részvétel.

Budapest: pár iskolában sztrájkolnak

A fővárosban száz százalékos a részvétel a VI. kerületi Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola és Gimnáziumban. A IX. kerületi Szent László Gimnáziumban néhány tanár sztrájkolt, de a tanítás rendben megkezdődött.

Az I. kerületi Hunfalvy Kereskedelmi Szakközépiskolában nem volt tanítás az első két órában. A Toldy Ferenc Gimnáziumban a pedagógusok jó része csatlakozott a munkabeszüntetéshez, itt a 14 éven aluliak felügyeletéről gondoskodnak, a többi diáknak a harmadik órától kezdődik a tanítás.

Borsodban több intézmény csatlakozott

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében több oktatási intézmény is csatlakozott a munkabeszüntetéshez, az önkormányzatokhoz azonban nem érkezett szakszervezeti igény a felügyeletet ellátó intézmény kijelölésére.

A sztrájkhoz csatlakozik, illetve támogatásáról biztosítja a PDSZ-t a sátoraljaújhelyi összevont általános iskolák két tagintézménye, a mezőkövesdi Szent László Gimnázium, az encsi Váci Mihály Gimnázium, Miskolcon a Földes Ferenc Gimnázium, a Koós Károly Építőipari Szakközépiskola, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola, és a Hunyadi Mátyás Általános Iskola.

A megyeszékhely négy egyházi fenntartású középiskolája pedig szolidaritást vállalt, amely szerint pénteken az első két óra nem tanítással telik majd, hanem közös programot szerveznek a diákoknak és tanáraiknak.

Pécsett két iskolában nincs tanítás

Pécsett két iskolában sztrájkolnak a pedagógusok. A Köztársaság téri általános iskolában a pedagógusok 50 százaléka szüntette be a munkát, itt fél kilencig tart a sztrájk. A Janus Pannonius Gimnáziumban a tanárok 60 százaléka szüntette be a munkát, a sztrájk 10-ig tart - közölte Tóth Béla, a pécsi önkormányzat oktatási csoportvezetője.

Tolna, Békés: csak pár helyen sztrájkolnak

Tolna megyében három iskola közül egyben 85 százalékos részvétellel zajlik a sztrájk, egyben szalagkitűző szolidaritást vállalnak, a harmadik tanintézményben nem tartottak munkabeszüntetést a pedagógusok.

Békésben a távirati iroda információi szerint csak Dobozon tartanak sztrájkot a pedagógusok. A község egyetlen általános iskolájában 100 százalékos a pedagógusok részvétele, sőt még az intézmény főbejáratát is lelakatolták - tájékoztatott Kiss János tanár, aki egyben a PDSZ Országos Választmányának is tagja.

Szabolcsban nincs munkabeszüntetés

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében egyetlen helyen sem tartottak pedagógussztrájkot az iskolákban. A PDSZ-nek a régióban csak Kisvárdán és Újfehértón vannak csoportosan szervezett tagjai, de ők úgy döntöttek, hogy nem csatlakoznak az országos kétórás figyelmezető munkabeszüntetéshez - közölte a két város helyhatóságának intézményfelügyeletét ellátó illetékese.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×