Infostart.hu
eur:
364.03
usd:
316.28
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Lezárják a budai alsó rakpartot hétfőn

Várhatóan hétfőn délben lezárják a budai alsó rakpartot a Mozaik utca és a Margit híd között - közölte a Fővinform munkatársa az InfoRádióban.

A rakpartot a Duna magas, 540 centimétert elérő vízállása miatt zárják le, a HÉV menetrendjét a forgalomkorlátozás nem érinti.

Az alsó rakpartot legutóbb a tavaszi árvíz idején kellett lezárni, a Duna akkori, 600 centiméter feletti vízállása miatt rövid ideig a HÉV sem közlekedett.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Raliztak az amerikai tőzsdék

Raliztak az amerikai tőzsdék

Jó hangulattal indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: nagyot esett az olajár, az európai tőzsdéken és az USA-ban pedig érdemi emelkedést láthattunk. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×