Infostart.hu
eur:
386.28
usd:
329.62
bux:
110405.74
2025. december 19. péntek Viola

A tervezettnél korábban teheti le esküjét az új kormány

A tervezettnél korábban, június 9-én teheti le esküjét az új kormány - jelentette be a kormányszóvivő.

Batiz András elmondta: a tárgyalások jól haladnak, ezért lehet előbbre hozni az eskütételt.

Korábban azt tervezték, hogy június 14-én teszi le esküjét az új kabinet.

Batiz András iközölte: a jövő hét elején benyújtják az Országgyűlésnek a kormányprogramot és a minisztériumok felsorolásáról szóló törvényjavaslatot, illetve a jövő hét végén Gyurcsány Ferenc "minden bizonnyal" megnevezi a kormány tagjait.

A kormányszóvivő elmondta, június 6-7-8-án kerülhet sor a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatására, 9-én megalakulhat a kormány, 12-én pedig megtarthatja első ülését.

Ezután a kormány az Országgyűlés elé terjeszt mintegy másfél tucat törvényjavaslatot.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: Putyintól nem várható újabb kompromisszum

Demkó Attila: Putyintól nem várható újabb kompromisszum

Év végi sajtótájékoztatójában Putyin orosz elnök ismertette az Ukrajnával kapcsolatos fejleményeket és az orosz gazdaság helyzetét is – ezzel kapcsolatban nyilatkozott Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádióban.

Tárgyaltak is a gazdák négy biztossal Brüsszelben, nem csak gyújtogattak

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke eredményesnek ítéli a brüsszeli gazdatüntetéseket. Papp Zsolt az InfoRádiónak nyilatkozott az Európai Unió és az úgynevezett Mercosur országok, tehát Brazília, Argentína, Uruguay és Paraguay között kötendő szabadkereskedelmi megállapodásról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×