Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Mégis eladja a Fidesz a Szentkirály utcai ingatlant?

A Fidesz elnöke azt mondta, hogy pártja támogatja majd a Magyarország érdekeit szolgáló kormányjavaslatokat.

Orbán Viktor azután beszélt erről, hogy átvette parlamenti megbízólevelét a Pest megyei területi választási bizottság elnökétől.

A volt miniszterelnök hangsúlyozta: olyan előterjesztést nem szavaz meg a Fidesz-frakció, amely megítélésük szerint nem szolgálja az ország fejlődését.

Hozzátette: akkor sem támogatják az ilyen indítványokat, ha kényszerhelyzetre hivatkozik a kabinet.

Orbán Viktor a megyerendszer átalakításáról azt mondta: a változtatásokat Budapesten kell kezdeni, utána a Fidesz kész tárgyalni a folytatásról.

A jövőben a frakció lesz a politika központja

A Fidesz munkáját a jövőben a frakcióból irányítják - közölte a párt elnöke.

Orbán Viktor azt mondta, hogy összevonják a pártot és egy központúvá teszik, mert a Fidesz összes vezetője és területi szervezője egyben parlamenti képviselő is.

A legnagyobb ellenzéki párt elnöke nem cáfolta azt az értesülést, hogy a Fidesznek sok a három jelenlegi központ: a Képviselői Irodaház, a Szentkirályi utcai és a Lendvay utcai székház.

Orbán Viktor szerint ésszerűsítésre van szükség. Hozzátette: a Szentkirályi utcai ingatlan kampányközpontként működött, a kampány miatt hozták létre, azonban a kampánynak már vége van.

Címlapról ajánljuk
A hulladék geopolitikája – már a kidobott akkumulátorért is verseny indul

A hulladék geopolitikája – már a kidobott akkumulátorért is verseny indul

Egy elhasznált akkumulátor első pillantásra hulladék. Valójában azonban lítiumot, nikkelt, kobaltot és más értékes anyagokat tartalmazó potenciális nyersanyagforrás. Washington most ezt a másodlagos nyersanyagforrást is nemzetbiztonsági logikába emeli, miközben Európában néhány éven belül már magáért a feldolgozható hulladékért is kiéleződhet a verseny.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Tisza-kormány: áll a bál a Vagyonvédelmi Hivatal körül, sorjáznak a feljentések és a személycserék

Tisza-kormány: áll a bál a Vagyonvédelmi Hivatal körül, sorjáznak a feljentések és a személycserék

Az új kormány első száz napjának végére még jobban felpörgött a magyar belpolitika: az Országgyűlés megválasztotta Unger Anna Rózát a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnökévé, ami ellen komoly ellenállás mutatkozik a közvéleményben. Eközben a felsőoktatási alapítványok kuratóriumainak 98 százalékát lecserélték, és megkezdődött az MCC oktatási feladatainak átvétele. Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a tervezettnél két héttel korábban elkészült a paksi fenékküszöb első üteme, amely nélkül két turbina is leállt volna az atomerőműben. Vitézy Dávid közlekedési miniszter feljelentést tett az M6-os autópálya korábbi üzemeltetési szerződése miatt, a kormány pedig új érdekegyeztetési rendszert ígért a szakszervezeteknek és munkáltatóknak. A miniszterelnök hétfőn a Bledi Stratégiai Fórumon Janez Jansa szlovén kormányfővel tárgyal. Belpolitikai hírfolyamunk vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×