Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő

A külügyi tárca nem javasolja a bulgáriai utazást

A Külügyminisztérium azt javasolja a magyar állampolgároknak, hogy az árvíz levonulásáig ne utazzanak Bulgária Duna menti megyéibe.

A tárca közleményében emlékeztetett arra, hogy a Duna bulgáriai szakaszán kritikus árvízi helyzet alakult ki, ezért a hatóságok rendkívüli intézkedéseket vezettek be.

Az áradás miatt több utat lezártak, valamint szünetel a komp- és a hajóforgalom is.

Románia felől csak a ruszei hídon lehet belépni Bulgáriába mindaddig, amíg Ruszét is eléri az áradás.

A helyzetet súlyosbítja, hogy a folyó szerbiai szakaszán az áradó Tisza, a Temes és a Száva tovább növeli a Duna vízszintjét.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×