Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 11. szombat Lili, Nóra

Jogellenesen hajtatnák be a parkolási pótdíjakat

Aggályosnak tartja Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos a Centrum Parkolási Társaság eljárását a ki nem fizetett parkolási pótdíjak behajtásával összefüggésben. Magyar György ügyvéd jogellenesnek nevezte az eljárást.

Péterfalvi Attila az InfoRádióban emlékeztetett arra: a parkolási cég úgy adta át egy követeléskezelő részvénytársaságnak az adósok adatait, hogy arról nem értesítette előzetesen az érintetteket.

Az ombudsman hangsúlyozta: az adatvédelmi törvény szerint erre nem lett volna lehetősége a társaságnak és ezzel a lépéssel a cég jogellenes adatkezelést követ el.

Magyar György ügyvéd is hasonlóan jogellenesnek tartja az eljárást. A jogi képviselő az InfoRádióban úgy fogalmazott: a behajtási felszólítás csak akkor lenne érvényes, ha az adósokat előzetesen értesítették volna a követelésekről.

Ennek hiányában a felszólításnak nincs jogérvényessége. Az ügyvéd szerint ha perre kerül a sor, akkor azt szinte biztosan az autósok nyerik meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Összejött a spanyol–francia álom-elődöntő: Spanyolország a 88. percben lőtt góllal ütötte ki Belgiumot a vb-n

Spanyolország 2-1-re verte Belgiumot a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel ők találkoznak a nagy esélyes franciákkal az elődöntőben. A belgák egyenlíteni tudtak a fölényben játszó spanyolok ellen, aztán balszerencsével estek ki: a második félidő közepén le kellett cserélniük a kapussztár Curtois-t, és a 88. percben egy lövés kipattant a cserekapusról, Senne Lammensről, amit aztán a spanyolok bevágtak...

Idén kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak a láncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
Nem kellene életben tartani a falvakat?

Nem kellene életben tartani a falvakat?

Van egy egyre gyakrabban hallható érvelés, miszerint a falusi településszerkezet fenntartása drága, az emberek amúgy is elköltöznek, mert nincs munka, ezért az állam rosszul teszi, ha vidékfejlesztési eszközökkel próbálja életben tartani a falusi életet. Ehelyett bérlakásokat kellene építeni ott, ahol az emberek ténylegesen élni akarnak: Budapesten, Győrben, Sopronban és más munkaerőpiaci központokban. Első hallásra az érv erős. Van benne közgazdasági racionalitás, urbanizációs tapasztalat, lakáspolitikai kritika és némi provokatív józanság. A gond nem az, hogy teljesen hamis. Hanem az, hogy túl sok mindent akar egyetlen lendülettel bizonyítani.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×