Infostart.hu
eur:
363.16
usd:
317.65
bux:
140981.27
2026. július 20. hétfő Illés

Bővül a Szülőföld Alap pályázati köre

Újabb pályázati kiírásokkal bővül jövőre a Szülőföld Alap. A határon túlról eddig több mint ezer pályázatot bíráltak el - jelentette be az InfoRádióban a Szülőföld Alap Tanácsának elnöke.

Kiss Elemér elmondta, hogy az Alap évente egymilliárd forinttal gazdálkodik, amelyből a Tanács új döntése szerint az adminisztrációra csak 25 millió forintot költhet el a Határon Túli Magyarok Hivatala.

Hozzátette: továbbra is pályázati prioritás az oktatás, a média, az egyházügy, a regionális gazdsági fejlesztés és az informatika.

Mindezeken túl azonban 2006-ban már támogatást kaphat a Szülőföld Alapból a falu- és tanyagondnoki hálózat kiépítése, és a határon túli magyar régiók kapcsolatépítése is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ferrán Torres góljával Spanyolország a világbajnok
vb-döntő

Ferrán Torres góljával Spanyolország a világbajnok

A 120 perc egészét nézve nagy fölényben játszó, de csak egyetlen gólt szerző spanyol válogatott Ferrán Torres góljával megnyerte a világbajnoki döntőt New Jersey-ben.

Magyar Péter reagált arra, hogy Polgár Juditot ajánlották köztársasági elnöknek

A hazánknak egységre, békére és olyan elnökre van szüksége, akire minden magyar büszke lehet. A köztársasági elnökség nem egy foglalkozás, nem egy munkahely, hanem a legmagasabb szolgálat. Az elnök feladata: szolgálni és képviselni. Minden magyart – írta egyebek mellett.
Az egyik legnagyobb rakétatámadást hajtott végre Oroszország a háború kezdete óta

Az egyik legnagyobb rakétatámadást hajtott végre Oroszország a háború kezdete óta

Az ukrajnai háború vasárnap hajnalban újabb súlyos eszkalációt hozott: Oroszország a háború egyik legnagyobb ballisztikusrakéta-támadását indította Kijev ellen, amelyben legalább egy ember meghalt, 16-an pedig megsebesültek. Az ukrán légvédelem közlése szerint a 41 rakétából 18-at sikerült megsemmisíteni. A támadás azután érkezett, hogy Ukrajna nagyszabású dróncsapásokat hajtott végre oroszországi logisztikai és energetikai létesítmények ellen. Volodimir Zelenszkij ismét sürgette a nyugati szövetségeseket, hogy küldjenek több légvédelmi rendszert és elfogórakétát. Háborús híreink vasárnap percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×