365.65
66832.25
2024. április 26. péntek Ervin

Sima pécsi győzelem a szuperrangadón

A címvédő Pécs összeszedett, magabiztos játékkal 78-54-re győzött a vendég Sopron ellen a női kosárlabda NB I rangadóján.

Mindkét csapat 17 sikerrel és két vereséggel vágott neki az euroligások csúcstalálkozójának. A tét az alapszakasz-győzelem volt.

A rangadó hangulatát jelezte, hogy 2 perc elteltével még 0-0 volt az állás, az első pécsi kosár pedig csak a 3. perc végén, 0:5-nél született meg.

Az első negyed kiegyenlített és sok hibával tarkított küzdelme (17:17) után a második felvonásban taroltak a hazaiak: Branzova és Béres Tímea vezetésével a címvédő 29 pontot szórt be a mindössze 28 százalékosan célzó soproniak gyűrűjébe, miközben 11-et kapott, a félidőben így 46:28 volt az állás.

A nagyszünet után csakhamar 20 pont fölé nőtt a baranyai előny, ezzel gyakorlatilag eldőlt a csata, a hazai együttes végül 24 ponttal nyert.

További eredmények: Diósgyőr-Szeged 72-52, BSE-Zalaegerszeg 61-55, Szolnok-Szekszárd 89-72.

2024.04.26. péntek, 18:00