eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

A MOL-nak elő kell rukkolnia egy forgatókönyvvel

A MOL-menedzsment kezében lévő mintegy 40 százalékos részvénypakett megakadályozhat minden felvásárlási szándékot. A részvényesek bizalmát azonban emellett is meg kell tartani, és perspektívát kell nyújtani számukra - állítja a Cashline vezető elemzője.

Sarkadi Szabó Kornél szerint az OMV és a MOL harcának kimenetele rövid távon a magyar olajipari társaságon múlik; ha nem megy bele a szövetségbe, akkor az osztrák cégnek nincs esélye átvenni az irányítást.

Arra a kérdésre, hogy a részvényeseknek a jelenlegi helyzetben mire kell figyelniük, azt felelte: mivel az OMV ígéretet tett a papírok 32 ezer forinton történő megvételére - igaz, ezzel a kisrészvényesek nem feltétlenül tudnak élni, hiszen nem tudják felkeresni a társaságot, hogy üzletet kössenek -, előbb-utóbb a MOL-nak is ki kell állnia egy konkrét forgatókönyvvel a cég jövőjét illetően. Azaz el kell magyarázni a kisbefektetőknek, hogy mitől fog a részvények ára 32 ezer forint fölé emelkedni.

A tőzsdének rossz lenne a lex MOL

Hogy a MOL problémájára megoldást jelent-e a parlament előtt lévő, lex MOL-ként elhíresült törvényjavaslat, amely a kormány szerint a közellátás biztonsága szempontjából kiemelkedő jelentőségű cégek zavartalan működését garantálná, Sakradi Szabó Kornél azt mondta: a magyar olajipari társaság szempontjából mindenképpen kedvező helyzetet teremtene, a törvény azonban kedvezőtlenül hatna a magyar tőzsdére.

A jogszabály hatására ugyanis a befektetők számára kevésbé lesz vonzó a többi nagy, stratégiai fontosságú cég, például az OTP vagy a Magyar Telekom.

Az elemző szerint a jelenlegi helyzetben a legjobb megoldás az lenne, ha a MOL menedzsmentje tovább folytatná a sajátrészvény-vásárlást. Így előbb utóbb a tulajdonosi kör érdeke és a menedzsment érdeke megegyezne, ezzel pedig tiszta helyzet alakulna ki a cég körül. 50 százalékos részesedés fölött pedig a MOL-menedzsment köteles vételi ajánlatot tenni a kisrészvényeseknek, és azok eldönthetnék, hogy bíznak-e a cégvezetésben.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Árokszállási Zoltán: hamarosan felpöröghet a magyar gazdaság

Az MBH Bank elemzői szerint 2024 második felében felpöröghet a magyar gazdaság, bővülhet a fogyasztás, így részben ennek köszönhetően a GPD növekedése éves átlagban elérheti a 2,7 százalékot - mondta az InfoRádiónak az MBH Elemzési Centrum vezetője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×