Az olimpia vasárnapi hírei percről percre

A kínaiak ellen játszik a magyar női vízilabda-válogatott. Caeleb Dressler öt arannyal utazhat haza Tokióból. Tóth Lili Anna óriási egyéni csúcsot futott.

Riport az atlétikai stadionból: dráma, meglepetések és olimpiai hangulat – végre

Megérkezett az olimpiai hangulat, legalábbis az atlétikaversenyek előtt és alatt ezt lehetett érezni.

2021.08.01. 19:42

Éremesélyes magyarok kezdenek – sportolóink hétfői programja

Kezdődnek a kajak-kenu-versenyek, szőnyegre lép az első magyar a birkózó-versenyeken, legjobb számában áll lőállásba Péni István, fontos meccs vár két csapatunkra is. Erős napja lesz a magyaroknak a hétfő.

2021.08.01. 17:24

Így fest a tokiói éremtáblázat az első hét után

Kína vezet az Egyesült Államok és a házigazda előtt. Magyarország a 19.

2021.08.01. 16:20

A NOB-tól kért segítséget egy fehérorosz atlétanő

A versenye előtt vissza akarják küldeni a szakvezetők, de ő nem akar menni.

2021.08.01. 15:56

Az olasz rendőr, aki átvette Usain Bolt koronáját

Az olaszok tíz perc alatt két aranyérmet nyertek a tokiói Olimpiai Stadionban: magasugrásban Gianmarco Tamberi – holtversenyben a katari Mutaz Essza Barsimmal –, majd a „királykategóriában”, a 100 méteres férfi síkfutásban Marcell Jacobs győzött. Olasz sprinter korábban nem hogy nem nyert, még csak be se jutott a százas döntőbe az olimpiákon.

2021.08.01. 15:42

Micsoda vágta: olasz győztes férfi 100-on – videók

Világcsúcs női hármasugrásban, holtverseny férfi magasugrásban, egy este két olasz győzelem az atlétikai stadionban.

2021.08.01. 15:15

Ilyen még nem volt: izraeli és belga aranyérem tornában

Kiélezett küzdelemben Artem Dolgopyat nyerte a férfi tornászok talaj döntőjét a tokiói olimpián, így ő szerezte Izrael első olimpiai érmét a sportágban. Ugyancsak történelmi sikert aratott felemáskorláton a belga Nina Derwael.

2021.08.01. 14:22

Francia aranyérem a férfi tőr csapatversenyében

A franciák nyerték a férfi tőrvívók csapatversenyét a tokiói olimpián. A döntőben az oroszokat múlták fölül nagy fölénnyel. A harmadik helyen az amerikaiak végeztek. Öt éve, Rio de Janeiróban ugyanez a három válogatott foglalta el a dobogót, de akkor az oroszok győztek a fináléban a franciák ellen. A magyar férfi tőrválogatott nem szerzett kvótát a tokiói játékokra. (MTI)

Férfi tőr csapatverseny

1. Franciaország (Enzo Lefort, Erwann le Pechoux, Julien Mertine, Maxime Pauty)

2. Orosz Olimpiai Bizottság (Kirill Borodacsjov, Vlagyiszlav Milnyikov, Timur Szafin, Anton Borodacsjov)

3. Egyesült Államok (Alexander Massialas, Race Imboden, Gerek Meinhardt, Nick Itkin)

2021.08.01. 14:00

Könnyek között is felsegítette bukó riválisát a magyar gátfutó – videó

Kozák Lucának volt helyén a szíve a 100 gát elődöntőjében.

2021.08.01. 13:28

Kozák Luca nem jutott döntőbe

Kozák Luca az elődöntőben nem ért célba, így nem jutott be a fináléba 100 méter gáton vasárnap a tokiói olimpián.

2021.08.01. 13:01

Harminchárom év után van újra olimpiai bajnoka teniszben Németországnak

Alexander Zverev nyerte a tokiói olimpia férfi tenisztornáját.

2021.08.01. 12:48

Élő: a házigazda ellen kezd a női asztaliteniszcsapat

A magyar női válogatott Madarász Dóra, Pergel Szandra, Fazekas Mária összeállításban játszik nyolcaddöntőt a csapatversenyben az éremre is esélyes, a kínaiak mögött másodikként kiemelt japánokkal. Elsőként a párosok mérkőznek meg egymással.

2021.08.01. 12:00

Hosszú Katinka visszaesése illeszkedik egy nagy globális trendhez

Lezárultak a tokiói olimpia medencés úszó számai, érdemes összevetni az éremtáblázatot a rióival, nézzük, mennyit változott az (úszó)világ.

2021.08.01. 11:48

Megvan Lőrincz Tamásék ellenfele

A világ- és Európa-bajnoki címvédő Lőrincz Tamás (77 kg) marokkói, míg Szőke Alex (97 kg) cseh rivális ellen, egyformán a nyolcaddöntőben kezdi meg szereplését hétfőn a tokiói olimpia birkózóversenyén.

2021.08.01. 11:25

Amerikai győzelem férfi golfban

Az amerikai Xander Schauffele nyerte meg a férfi golfozók versenyét vasárnap a tokiói olimpián. Az idei US Mastersen harmadik 27 éves játékos a második napon állt az élre, a folytatásban pedig kiegyensúlyozott teljesítménnyel őrizte meg pozícióját a négynapos viadalon.

Sikere ugyanakkor nem volt izgalommentes, vasárnap az utolsó lyukon gyenge elütéssel kezdett, de a nehéz helyzetet is jól kezelte, két szép ütéssel a lyuk közelébe ért és negyedikre két méterről begurította a labdát. Ezzel az alapütésszámmal azonos eredménnyel teljesítette a szakaszt és megőrizte együtéses előnyét a szlovák színekben versenyző Rory Sabbatinivel szemben. A 2019-ig dél-afrikai színekben játszó Sabbatini három nap után nem volt az esélyesek között, de vasárnap fantasztikusan teljesített, 61 ütésből ment végig a 71 ütéses pályán és feljött a második helyre.

A harmadikon hetes holtverseny alakult ki, így rájátszás döntött a bronzéremről. Ezt végül a tajvani Pan Cseng Cung szerezte meg, maga mögé utasítva többek között a négyszeres Major-győztes ír Rory McIlroyt és a hazai kedvenc Macujama Hidekit, Japán első Major-győztes golfozóját. (MTI)

Golf, férfiak

1. Xander Schauffele (Egyesült Államok) 266 ütés (68, 63, 68, 67)

2. Rory Sabbatini (Szlovákia) 267 (69, 67, 70, 61)

3. Pan Cseng Cung (Tajvan) 269 (74, 66, 66, 63)

2021.08.01. 11:15

Berecz Zsombor: a jóisten eddig is fogta a kezemet

Hatalmas éremeséllyel várja a második helyen álló Berecz Zsombor a finndingisek keddi éremfutamát a tokiói olimpián.

2021.08.01. 10:44

Bíró Attila: magunkat leptük meg

A gyengébb támadójátékban és a fásultságban látta a Kína elleni vereség okát a női pólósok kapitánya. A játékosok között volt, aki már előre tekintett.

2021.08.01. 10:20

Női vízilabda: megvan a magyarok negyeddöntős ellenfele

A hazai rendezésű Európa-bajnokság bronzmérkőzésén, majd a trieszti olimpiai selejtező döntőjében is legyőztük őket.

2021.08.01. 10:08

Az igazi pech: ünneplés okozta a bokszoló vesztét

Az ír Aidan Walsh sérülés miatt nem tudott kiállni az elődöntőre, mert a negyeddöntő után óvatlan volt.

2021.08.01. 09:55

Nem sikerült Belinda Bendicnek a tokiói duplázás teniszben

Az első helyen kiemelt Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova cseh kettős nyerte a női párosok versenyét a tokiói olimpián, miután két játszmában jobbnak bizonyult a Belinda Bencic, Viktorija Golubic svájci duónál. Bencic szombaton az egyéni viadalon diadalmaskodott, ezúttal be kellett érnie az ezüsttel. (MTI)

Női páros, döntő

Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 1.)-Belinda Bencic, Viktorija Golubic (svájci) 7:5, 6:1

Később

férfi egyes, döntő: Alexander Zverev (német, 4.)-Karen Hacsanov (orosz, 12.) 9.45

vegyes páros döntő: Anasztaszija Pavljucsenkova, Andrej Rubljov (orosz, 4.)-Jelena Vesznyina, Aszlan Karacev (orosz) 11.00

2021.08.01. 09:45

Feljött a második helyre Berecz Zsombor az éremfutam előtt

A magyar vitorlázótól messze van az első, de a negyedik is, így jó az esélye arra, hogy a keddi duplaszorzójú verseny után dobogóra állhat.

2021.08.01. 09:16

Befutottak a második hét magyar főszereplői

Szombaton megérkezett Tokióba, az olimpia helyszínére a 17 fős gyorsasági kajak-kenu válogatott, amely helyi idő szerint vasárnap délelőtt már tréningezik is a sportági versenyeknek otthont adó Sea Forest Kajak-Kenu és Evezős Pályán.

2021.08.01. 08:45

Simone Biles megint döntött egy szerről

A torna amerikai szupersztárja, Simone Biles, mentális problémái miatt az egyéni összetett, az ugrás és a felesmáskorlát döntője után a talajétól is visszalépett.

2021.08.01. 08:32

Berecz Zsombor közelebb a második helyhez

Negyedik lett futamában a tokiói olimpia Finndingi hajóosztályának kilencedik futamábana magyar vitorlázó. A futamot az élen álló Giles Scott nyerte.

2021.08.01. 06:59

Női vízilabda: a csoportelsőség a tét - élő

Kína ellen játssza utolsó csoportmérkőzését a női vízilabda-válogatott Tokióban. Kövesse frissülő tudósításunkat.

Tóth Lili Anna óriási egyéni csúcsa sem volt elég a továbbjutáshoz

A papírformának megfelelően nem jutott tovább a tokiói olimpia atlétikai versenyeiben a magyar idő szerint hajnalban versenyző négy magyar. Gyurácz Réka a 26., Nguyen Anasztázia 16., Tóth Lili Anna 18., Kácsor Zita pedig 41. lett. Tóth Lili Anna ugyanakkor szenzációsan futott.