Infostart.hu
eur:
378.18
usd:
317.56
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pixabay

Valami nagy baj lehet az olimpiai érmekkel

A bronzérmem egy hét után úgy néz ki, mintha megjárt volna egy háborút – közölte Instagram-oldalán az amerikai gördeszkás, Nyjah Huston.

Az 5,3 millió követővel rendelkező sportoló augusztus 8-án tett közzé egy döbbenetes videót arról, mi történt a nagyra becsült bronzéremmel, miután néhány napig a testén viselte; ő meg néhány barátja - írja a nlc.hu.

„Úgy tűnik, ezek az érmek nem olyan jó minőségűek, mint azt az ember gondolná” – jelentette ki Huston, aki elismerte, az átadókor az érem még fényesen ragyogott, de mostanra – alig egy héttel később – kicsit megkopottnak látszik, és itt-ott mintha a festék is lepattogott volna róla.

Az ügyben megszólalt a 2024-es párizsi olimpiai szervezőbizottsága is. Elmondták, szorosan együtt dolgoznak az érmeket készítő – és azok minőségéért is felelős – Monnaie de Paris-val. Hozzátették, tudnak Huston videójáról és vele, valamint a Nemzetközi Olimpiai Bizottsággal szorosan együtt dolgozva megpróbálják kinyomozni, mi történhetett az éremmel, mi okozhatta a minőség romlását.

.

Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Az új japán kormány megalakulásával feszültebb lesz a szigetország és Kína viszonya, de a közvetlen katonai konfliktust mindkét fél szeretné elkerülni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Sötét jövőre számítanak a magyar dolgozók - Alig nőnek idén a bérek?

Sötét jövőre számítanak a magyar dolgozók - Alig nőnek idén a bérek?

Mélyül a pesszimizmus a magyar munkaerőpiacon: a munkavállalók közel háromnegyede borúlátó a következő 2–5 év gazdasági és foglalkoztatási kilátásait illetően, miközben a munkáltatók körében is romlott a hangulat. A béremelések üteme érezhetően lassul, miközben a magas megélhetési költségek miatt a munkavállalóknak egyre nagyobb kihívásokkal kell szembenézniük – derül ki a Hays Hungary friss Salary Guide 2026 kiadványából, amelyet a Portfolio ismertet elsőként. A legtöbb cég idén 2,5 és 10% között tervezi növelni a béreket, de vannak olyanok is, akik egyáltalán nem emelnek. A felmérésből kiderült az is, hogy a munkavállalók szerint leggyakrabban semmilyen módon nincsenek kompenzálva, ha a munkaidőn túl is dolgoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×