Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina
Az egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz edzés közben a 2024-es párizsi nyári olimpia evezős versenyeinek színhelyén a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. július 26-án.
Nyitókép: Kovács Tamás

Negyedik lett negyeddöntőjében Pétervári-Molnár Bendegúz

Nem jutott az A vagy B döntőbe Pétervári-Molnár Bendegúz a férfi egypárevezősök olimpiai versenyében.

Az ötös pályán evezett a férfi egypárevezősök negyeddöntőjében, a 3. futamban Pétervári-Molnár Bendegúz. Az első három közé kellett kerülnie, hat versenyző közül. A harmadik olimpiáján induló magyar azt mondta, nem szabad elengedni a többieket, tapadni kell rájuk. Ehhez képest viszonylag lassan kezdett, csak az ötödik-hatodik helyen húzott. Ötszáz méternél az utolsó helyen haladt. Féltávig nem sikerült váltani, leszakadt, harminc méterrel szakadt le az elsőtől, de a továbbjutást jelentő harmadik helyen evező horvát is több mint tíz méterrel előtte járt. Háromnegyed távnál Pétervári-Molnár Bendegúz feljött a negyedik helyre, de ötven méterrel haladt a harmadik mögött. Végül érvényesült a papírforma, a holland Simon van Dorp nyerte meg a futamot, második lett a horvát Damir Martin, harmadik a görög Sztefanosz Dúszkosz, negyedik pedig Pétervári-Molnár Bendegúz. A magyar evezős a C vagy a D döntőbe került, így legjobb esetben tizenharmadik lehet.

Címlapról ajánljuk
2025 a nagy műkincsrablások éve volt – szakértő a magyar helyzetről

2025 a nagy műkincsrablások éve volt – szakértő a magyar helyzetről

2025-ben két nagy műkincsrablás is ráirányította a figyelmet a múzeumi biztonságra és a műkincsek védelmére. Év elején a hollandiai Drents Múzeumból raboltak el értékes dák műkincseket, majd ősszel a párizsi Louvre-ból loptak el fényes nappal koronaékszereket. A kulturális örökség ellen elkövetett bűncselekményekről, az illegális műkincskeresekedelemről és a műtárgyvédelem kérdéseiről kérdeztük Varga Lujzát, a Magyar Nemzeti Múzeum főosztályvezetőjét.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×