Infostart.hu
eur:
356.28
usd:
308.43
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Pupp Réka (kékben) és az izraeli Gefen Primo küzd a 2024-es párizsi nyári olimpia női cselgáncstornája 52 kilogrammos súlycsoportjának vigaszági mérkőzésén a párizsi Mars-mező Arénában 2024. július 28-án. Pupp Réka győzött, így a bronzéremért mérkőzhet.
Nyitókép: Illyés Tibor

Pupp Réka egy ipponnal váltotta meg a helyét: a bronzéremért dzsúdózhat

Pupp Réka győzött a vigaszágon, így a bronzéremért mérkőzhet vasárnap a párizsi olimpia cselgáncstornáján a 52 kilogrammosok között.

A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző második olimpiáján a mongol Lkhagvasuren Sosorbaram elleni győzelem után kikapott az ötkarikás ezüst- és bronzéremmel is rendelkező olasz Odette Giuffridától a negyeddöntőben, így a bronzéremig tartó vigaszágra került. Ott a vb- és Eb-harmadik Gefen Primo várt rá, aki ellen 3/1 volt a győzelmi mérlege, de figyelmeztető lehetett, hogy legutóbbi, tavalyi összecsapásukat az izraeli dzsudoka nyerte.

A délutáni helyosztókra és döntőkre zsúfolásig megtelt a Mars-mező Aréna, köszönhetően a hazai közönség mellett a nagy számú japán szurkolóknak.

Az Atomerőmű SE 28 éves sportolója a negyeddöntős vereség után azt mondta, elsősorban mentálisan kell összeszednie magát. Ez tökéletesen sikerült, mivel mindössze 46 másodperc telt el a küzdelemből, amikor egy földharc során karfeszítéssel átfordította ellenfelét, aki kopogással jelezte, hogy feladja.

A világ- és Európa-bajnok Braun Ákos tanítványa - aki ötödik volt a tokiói játékokon - így ippon-győzelemmel nyert és a bronzéremért a francia Amandina Buchard-ral találkozik.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.

Európai Bizottság: Magyarország hivatalosan benyújtotta módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét

Miután itthon korrupcióellenes törvénycsomagot nyújtott be a kormány, Brüsszelben is beadta a tervet az uniós pénzek hazahozatalára. Ez olyan beruházásokat is tartalmaz, amelyek olyan ágazatokat támogatnak, mint az energiaipar, a lakhatás, a közlekedés, a vállalkozások. Az EU értékeli a tervet, amit júliusban fogadhatnak el.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére esnek a tőzsdék

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére esnek a tőzsdék

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×