Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Mihalik András (b) próbál gólt ütni Leonardo Genoni svájci kapusnak a jégkorong-világbajnokság hatodik fordulójában, a B csoport hatodik fordulójában játszott Magyarország-Svájc mérkőzésen a dániai Herningben 2025. május 18-án. A svájci válogatott 10-0-ra győzött.
Nyitókép: Salvatore Di Nolfi

Válogatottat igazolt a Ferencváros

A válogatott Mihalik András távozott Debrecenből, és a Ferencváros jégkorongcsapatában folytatja pályafutását.

Az ősszel az osztrák jégkorongligában (ICEHL) bemutatkozó fővárosi klub szombati tájékoztatása szerint a felnőtt nemzeti csapatban tavaly bemutatkozott támadó 2018 és 2020 között Kanadában, a Toronto Titans U16-os csapatában játszott, aztán a finn Kiekko-Vantaa U18-as együttesét erősítette, majd hazaigazolt, és a DEAC színeiben folytatta az Erste Ligában - egy DVTK-s kitérő után - az elmúlt idény végéig. Legutóbb 36 alapszakaszmeccsen 27 pontot termelt, emellett az új lebonyolítású ob I-es magyar bajnoki playoffban a döntőig menetelt a DEAC-cal.

Mihalik a válogatottal szerepelt a dániai elitvilágbajnokságon is, két gólt lőtt a tornán, egyet a 2024-es vb-aranyérmes cseheknek, egyet pedig a házigazda dánoknak.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×