Infostart.hu
eur:
349.43
usd:
300.85
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura
Cseh Sándor, a szolnok vezetőedzője a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 8. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Brescia mérkőzésen a tiszaligeti Vízilabda Arénában Szolnokon 2017. március 22-én.
Nyitókép: Mészáros János

Az olimpiai bajnok legyőzésével kéne vb-döntőbe jutni

A spanyol csapattal találkozik a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.

A szombati negyeddöntős program slágermérkőzésén a Párizsban történetük első aranyérmét szerző spanyolok ötméteres párbajban nyertek a francia fővárosban harmadik, Európa-bajnok hollandok ellen. A spanyolok a második negyedben már 7-2-re vezettek, riválisuk innen egy gólra kapaszkodott fel a harmadik játékrészben.

A teljesen nyílttá váló összecsapáson a hollandok 45 másodperccel a vége előtt egyenlítettek, majd egy labdaszerzés után még egy utolsó felúszásra is maradt idejük. Kapus nélkül támadtak a győzelemért, de kis híján ráfáztak erre, mert eladták a labdát. A spanyolok azonban nem tudtak élni a lehetőséggel.

A négy közé jutásról így ötméteresek döntöttek: a hollandoktól Bente Rogge a kapufát találta el, Maartje Keuning lövését pedig védte a kapus, míg a spanyoloknál nem hibáztak a lövők.

Az elődöntőt magyar idő szerint hétfőn 15.35-től rendezik. A találkozót az M4 Sport és a Nemzeti Sportrádió élőben közvetíti.

Eredmények:

női vízilabdatorna:

negyeddöntő:

Spanyolország-Hollandia 15-13 (3-1, 4-2, 3-5, 1-3, 4-2) - ötméteresekkel

korábban:

Magyarország-Olaszország 12-9 (3-3, 3-2, 4-2, 2-2)

Egyesült Államok-Japán 26-8 (11-2, 5-1, 5-2, 5-3)

Görögország-Ausztrália 8-7 (1-1, 4-2, 1-2, 2-2)

korábban:

a 15. helyért:

Dél-afrikai Köztársaság - Szingapúr 8-4 (3-0, 2-3, 2-1, 1-0)

a 13. helyért:

Horvátország-Argentína 16-14 (3-2, 2-2, 5-4, 2-4) - ötméteresekkel

a 9-12. helyért:

Kína-Franciaország 18-6 (2-2, 4-0, 7-2, 5-2)

Új-Zéland - Nagy-Britannia 20-12 (5-3, 7-3, 5-1, 3-5)

A női torna további programja (magyar idő szerint):

hétfő:

a 11. helyért:

Franciaország - Nagy-Britannia 3.00

a 9. helyért:

Kína - Új-Zéland 4.35

az 5-8. helyért:

Ausztrália-Japán 10.00

Olaszország-Hollandia 14.00

elődöntő:

Egyesült Államok-Görögország 11.35

MAGYARORSZÁG-Spanyolország 15.35

Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról. Az amerikai tőzsdék felemás hangulatban zártak, egyedül a Dow Jones fejezte be zöldben a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×