Infostart.hu
eur:
379.48
usd:
319.29
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: RedBull.com

Gulácsiék edzésén viccelődött Jürgen Klopp

Meglátogatta a Lipcse edzését a már hivatalosan a Red Bull nemzetközi futballigazgatójaként dolgozó Jürgen Klopp. A Liverpool korábbi mestere találkozhatott a német klub két magyar válogatott játékosával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal.

Miután tavaly nyáron otthagyta a Liverpool kispadját, Jürgen Klopp a Red Bull globális futballigazgatójaként vállalt feladatot, így ő felügyelheti a Lipcse, a New York Red Bulls vagy éppen a Salzburg szakmai munkáját.

A Red Bull hivatalos honlapján számolt be arról, hogy a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is az alapemberei között számon tartó német klub szerda esti, Stuttgart elleni Bundesliga-meccse előtt Jürgen Klopp megjelent a Lipcse edzőközpontjában.

A német mester a játékosok mellett Marco Rose vezetőedzővel is találkozott, aki annak idején még a futballistája is volt a Mainzban. Marco Rose nehéz őszön van túl a Lipcsével, arról is volt szó, hogy megingott a kispad alatta, miután a csapatnak hat meccs után nulla pontja van a Bajnokok Ligája alapszakaszában. Igaz, a klub jelenleg a 4. BL-indulást jelentő helyen áll a tabellán. A Magyar Nemzet arról ír, hogy Jürgen Kloppot most egyszerre kérdezték Roséról és a Red Bull New York-i csapatát irányító Sandro Schwarzról.

A Liverpool korábbi edzője szerint mindketten elég jók ahhoz, hogy címeket nyerjenek, de véleményének nincs köze a barátságukhoz, miután mindketten a játékosai voltak a Mainzban. Jürgen Klopp felidézte azt a történetet, amikor 2005-ben feljutott a Mainz a másodosztályból a Bundesligába: akkor azt mondta a két játékosának, hogy egy nap edző lesz belőlük. Igaz, erre nem emlékeznek, mert az ünneplés hevében Klopp szerint részegek voltak.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×