Infostart.hu
eur:
386.46
usd:
332.52
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
2020. március 4-én Lausanne-ban készült kép Thomas Bach-ról, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, a NOB elnökéről egy sajtótájékoztatón. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 2020. március 24-én bejelentette, hogy a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztják a 2020-as tokiói nyári olimpia megrendezését.
Nyitókép: MTI/EPA-KEYSTONE/Jean-Christophe Bott

A NOB-elnöknek érvei vannak az olimpiai bajnokok pénzdíjazása ellen

Miközben Thomas Bach támadja a rendszert, Sebastian Coe - aki kandidál a NOB elnöki posztjára - korábban többször is felszólalt az atlétikai pénzjutalommal kapcsolatos kritikákkal szemben.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) márciusban távozó elnöke, Thomas Bach ismét az olimpiai pénzdíjak ellen emelt szót.

A NOB vezetője a háromnapos lausanne-i tanácskozás elején ismételten bírálta a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) döntését, mely szerint az idei párizsi olimpián a WA-tól pénzjutalmakat kaptak a sportág bajnokai.

Bach kiemelte, az általa vezetett szervezet nem akarja követni az atlétikai szövetséget, és a jövőbeni játékokon sem kellene pénzdíjakat osztani. Szerinte a legtöbb esetben a már eleve jól finanszírozott nemzetek élsportolóinak kis csoportja élvezné a bónuszpénzeket, és ezzel az "elitista hozzáállással" leértékelődne az olimpia. A versenyzők esetleges anyagi jutalmazásáról szóló döntést továbbra is a NOB-nak kellene fenntartani.

Sebastian Coe - aki kandidál a NOB elnöki posztjára - korábban többször is felszólalt az atlétikai pénzjutalommal kapcsolatos kritikákkal szemben. A párizsi olimpia 48 atlétikai aranyérmese 50 ezer dollárt kapott a WA-tól, és a tervek szerint a 2028-as Los Angeles-i olimpián már nem csak a győztesek, hanem a dobogósok is kapnának pénzjutalmat.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Titkos bunkert bombázott szét Izrael, Teherán példátlan megtorlással fenyegetőzik – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Titkos bunkert bombázott szét Izrael, Teherán példátlan megtorlással fenyegetőzik – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán - Katar ezt később cáfolta. Este Donald Trump amerikai elnök bejelentette: "katonailag eléggé legyőzték" Iránt, szerinte Teherán hamarosan megadja magát. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×