Infostart.hu
eur:
385.18
usd:
331.88
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
A kétszeres olimpiai bajnok norvég Jakob Ingebrigtsen ünnepel, miután megdöntötte a férfi 3000 méter világcsúcsát a Chorzówban zajló atlétikai Gyémánt Liga-viadalon 2024. augusztus 25-én. A norvég sportoló 7:17.55 perces eredménnyel ért be a célba. A tokiói játékokon 1500-on, a párizsin pedig 5000 méteren győztes Ingebrigtsen ezzel több mint három másodpercet faragott az eddigi csúcsból.
Nyitókép: MTI/EPA/PAP/Jarek Praszkiewicz

Megdőlt a világcsúcs 3000 méteren

A kétszeres olimpiai bajnok Jakob Ingebrigtsen vasárnap megdöntötte a férfi 3000 méter világcsúcsát a Chorzówban zajló atlétikai Gyémánt Liga-viadalon.

A norvég sztár a két irammenő kiszállása után gyorsan ellépett riválisaitól és egészen kiváló tempóban futotta végig az olimpia és a világbajnokság műsorán nem szereplő távot, a célba pedig 7:17.55 perces eredménnyel ért be.

A tokiói játékokon 1500-on, a párizsin pedig 5000 méteren győztes Ingebrigtsen ezzel több mint három másodpercet faragott az eddigi csúcsból, melyet a kenyai Daniel Komen tartott 1996 szeptembere óta.

A norvég mögött a párizsi olimpián 10 000 méteren ezüstérmes etióp Berihu Aregawi lett a második, aki 7:21.28 perces idejével nagyon közel volt Komen rekordjához.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×