Infostart.hu
eur:
386.58
usd:
332.18
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Esteban Ocon, az Alpine francia versenyzője aláírásával látja el a lebontásra kerülő versenypálya-főépület emlékfalát a Forma-1-es Magyar Nagydíj előtt a mogyoródi Hungaroringen 2024. július 21-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

F1: Esteban Ocon istállót vált

A Forma-1-es Haas csapatnál folytatja pályafutását a francia Esteban Ocon.

Az amerikai tulajdonú istálló csütörtökön közölte, hogy a 27 éves pilóta kapja meg jövőre a dán Kevin Magnussen helyét, akiről a múlt héten derült ki, hogy nem hosszabbítanak vele szerződést.

Ocon 2021 óta az Alpine-t erősítette, amellyel megszerezte saját maga és a csapat eddigi egyetlen F1-es futamgyőzelmét a 2021-es Magyar Nagydíjon. A Haasnál 2025-ben a brit Oliver Bearman lesz a csapattársa, aki a Sauberhez távozó német Nico Hülkenberg helyét kapta meg. Ocon vasárnap egy kör hátránnyal 18. lett a Hungaroringen.

A Ferrari-motorokat használó Haas 2016-ban mutatkozott be az F1-ben, de még nem nyert futamot.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Brüsszel tényleg késleltetheti a vizsgálatokat a magyar választásokig

Szakértő: Brüsszel tényleg késleltetheti a vizsgálatokat a magyar választásokig

2 milliárd eurót már elvesztett Magyarország, 17 milliárd euró sorsa még kétséges. A Euronews értesülései szerint az Európai Bizottság befagyasztja a Magyarország elleni vizsgálatokat a választásig, mert a testület nem akarja úgy feltüntetni magát, hogy beavatkozik a magyar választási kampányba. Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint már eddig is volt arra példa, hogy a Bizottság késleltetett eljárásokat hasonló helyzetben.

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Elromlott a hangulat: esik Amerika

Elromlott a hangulat: esik Amerika

Aránylag izgalommentesen zajlott ma a kereskedés az európai piacokon, de ez egyáltalán nem volt igaz a magyar tőzsdére, a BUX index ugyanis folytatta idei szárnyalását és 1,5 százalékkal magasabban zárta a napot. Messze kiemelkedett a magyar tőzsdei szereplők közül a Mol, miután az olajcég árfolyama 5 százalékot ralizott kifejezetten magas forgalom mellett. Az extrém mozgás alapvetően technikai indíttatású volt, hiszen tegnap tört ki felfelé a már 2022 eleje óta tartó oldalazó sávból a Mol részvénye, ezzel 2019 óta nem látott szintre került az árfolyam – a kulcsszintet átlépve most felbátorodhattak a vevők. Egyébként a szerb olajfinomító NIS potenciális felvásárlásával kapcsolatos spekuláció erősödése hajtja most elsősorban a sztorit, de az emelkedő olajárak is kedveznek.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×