Infostart.hu
eur:
389.5
usd:
337.98
bux:
122178.72
2026. március 12. csütörtök Gergely
Jair Bolsonaro hivatalban levő brazil államfő egyik támogatója az elnök mellett tartott tüntetésen a brazil hadsereg brazíliavárosi központjánál 2022. november 24-én, miután a választási ügyekben illetékes bíróság elutasította Bolsonaro pártjának az elnökválasztás eredményére vonatkozó felülvizsgálati kérelmét. A bíróság a választási csalás kizárásán túl 23 millió real (1,7 milliárd forint) pénzbírságot is kiszabott a vizsgálatot kérvényező Liberális Pártra, amiért jogi csatározást próbáltak kirobbantani. Az elnökválasztás október 30-i második fordulójában a jobboldali Bolsonaro a voksok 49,1 százalékát szerezte meg a baloldali Luiz Inácio Lula da Silva korábbi államfővel szemben, aki a szavazatok 50,9 százalékát nyerte el. Lula 2023. január 1-jén lép hivatalba.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Joédson Alves

Nagyon nagy gondban a brazil labdarúgás

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) felfüggesztheti a brazil szövetséget (CBF), amennyiben utóbbinál januárban új elnököt választanak.

A FIFA vasárnap levélben figyelmeztette a CBF-et, hogy felfüggeszti tagságát, amennyiben Ednaldo Rodrigues helyett januárban új elnököt választ. A felfüggesztett szövetségek válogatottjai és klubcsapatai nem szerepelhetnek a nemzetközi versenysorozatokban.

Egy Rio de Janeiró-i bíróság december 7-én eltávolította hivatalából Rodriguest - akinek a megbízatása 2026-ig tartott - a tavalyi megválasztásával kapcsolatos szabálytalanságok miatt, és felhatalmazta José Perdizt, a brazil sportbíróság vezetőjét, hogy harminc munkanapon belül szervezze meg az új elnök megválasztását. Két brazil legfelsőbb bíróság a múlt héten megerősítette az ítéletet.

A FIFA alapszabálya tiltja bármely harmadik fél beavatkozását tagszövetségeinek ügyeibe, és a CBF-nek küldött korábbi leveleiben is azt közölte, hogy indokolatlannak tartja a beavatkozást.

A FIFA és a dél-amerikai szövetség (CONMEBOL) január 8-án bizottságot alakít az ügy megvitatására, és ameddig a vizsgálatok le nem zárulnak, nem engedélyezi új választás kiírását. Ha ezt Brazíliában nem tartják tiszteletben, a FIFA megbünteti a CBF-et.

Perdiz úgy reagált: a megadott határidőn belül, a megkövetelt átláthatósággal és feddhetetlenséggel fogja kiírni a választásokat.

A Rodrigues-ügy negatívan befolyásolhatja a brazilok szándékát a 2027-es női világbajnokság megrendezésére, valamint azt a törekvését, hogy a Real Madrid vezetőedzőjét, Carlo Ancelottit szerződtessék a férfi válogatott szövetségi kapitányi posztjára.

Címlapról ajánljuk
Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Ők már biztosan kiesnek az Országgyűlésből: itt a lista

Lezajlott az utolsó plenáris parlamenti ülés, és akár a Fidesz, akár a Tisza nyeri meg az április 12-i választást, az már biztos, hogy a következő Országgyűlés teljesen más lesz, mint a mostani. A kormányoldalról és az ellenzék soraiból ugyanis nagyon sokan nem indulnak el a voksoláson – összeállításunk róluk szól.

Czepek-bizottság – Üzenet egy kijevi óvóhelyről

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról – erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában. Közben az Európai Bizottság vizsgálati misszió küldését javasolta Ukrajnába vezeték körül kialakult vita tisztázása érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Amerika támadása miatt fájhat a feje a világ legsötétebb diktatúrájának: lehet, hogy megegyezés közeleg

Amerika támadása miatt fájhat a feje a világ legsötétebb diktatúrájának: lehet, hogy megegyezés közeleg

Donald Trump amerikai elnök valósággal berúgta az ajtót a globális politikában. Még csak két és fél hónap telt el az évből, de az Egyesült Államok már a második katonai beavatkozását hajtja végre. Venezuela és Irán után máris megindultak a találgatások, hogy Washington mit vehet célba következőnek. A legtöbben jelenleg Kubára fogadnának, a háttérben viszont állandó feszültséget kelt a renegát atomhatalom, vagyis Észak-Korea. A távol-keleti ország az elmúlt időben el is kezdett mocorogni, ami arra utalhat, hogy az elsőszámú vezető, Kim Dzsongun félti a pozícióját. Annak járunk utána, mennyire reális, hogy katonai konfliktus alakul ki a közeljövőben a világ egyik legsúlyosabb feszültséggócában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×