Infostart.hu
eur:
364.5
usd:
310.75
bux:
133872.25
2026. április 27. hétfő Zita
Határ Bernadett, a magyar válogatott játékosa, miután csapata 62-59-re kikapott Nagy-Britanniától a női kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében a Belgrád Arénában 2019. július 4-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Magyar lányok csapnak össze az amerikai elit kosárlabdaligában

Az észak-amerikai profi női kosárlabdaliga (WNBA) két magyar érdekeltségű csapata, a Határ Bernadettet foglalkoztató Connecticut Sun és Juhász Dorka együttese, a Minnesota Lynx egymással találkozik a negyeddöntőben.

A Connecticut a harmadik, a Minnesota pedig a hatodik kiemelt lett, ezért a Sun otthonában rendezik az első két összecsapást. A párharc az egyik fél második sikeréig tart, azaz, ha harmadik találkozó szükséges, annak már a Lynx ad otthont.

Magyar idő szerint az első összecsapás csütörtökön hajnalban két órakor, a második vasárnap 19 órakor kezdődik. Az esetleges harmadik ütközet helyi idő szerint szeptember 20-án lesz.

A Sun 27 győzelemmel és 13 vereséggel, a Lynx pedig 19/21-es mérleggel zárt.

A liga honlapja alapján Juhász 38 mérkőzésen szerepelt az alapszakaszban, átlagban 24,2 percet töltött a pályán, 6,0 pontot dobott, 6,5 lepattanót szedett (1,7 támadó és 4,8 védekező lepattanó) és 2,6 gólpasszt adott. Határ hat találkozón átlagban 7,9 percet játszott, 2,0 pontot és 1,5 lepattanót (0,5 és 1,0) termelt.

Címképünkön Határ Bernadett.

Címlapról ajánljuk
Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

A modern világ egyik legbiztosabbnak hitt rendszere, a légi közlekedés, 2026-ra meglepően sérülékennyé vált Európában. Nem egy külső sokk, hanem egymásra rakódó politikai és gazdasági döntések vezettek oda, hogy egyes reptereken már az alapvető működés feltételei is hiányoznak. A kerozinhiány nem pusztán energiaellátási probléma, hanem egy mélyebb strukturális feszültség tünete. Egy olyan rendszeré, amelyet túl szűkre szabtak.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Sinkó Ottó: az 56-os forradalomhoz és a vasfüggöny lebontásához mérhető Magyar Péter győzelme

Sinkó Ottó: az 56-os forradalomhoz és a vasfüggöny lebontásához mérhető Magyar Péter győzelme

A választás eredményével eltűnt az a félelmem, hogy Magyarország vajon 10-20 év múlva az EU-hoz fog-e tartozni – mondta el a Portfolio-nak Sinkó Ottó, a Videoton társ-vezérigazgatója, Magyarország egyik leggazdagabb embere. Szerinte a piaci reakció nem csoda, hiszen a szavazás jelentősége az 56-os forradalomhoz, a vasfüggöny megnyitásához, és a rendszerváltáshoz mérhető. Úgy látja, a választás eredménye nagyot javított Magyarország befektetői megítélésén, azonban a forint ereje rontja az exportversenyképességet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 26. 17:42
×
×