362.53
68101.68
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

A Ferencváros négy, a KTE egy góllal nyert a Konferencia-ligában

A Ferencváros 4-0-ra győzött a Shamrock Rovers ellen, a Kecskeméti TE 2-1-re verte a Riga FC-t a labdarúgó Konferencia-liga második selejtező körében. A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.

A Ferencvárost immár Máté Csaba irányítja, Leandro Almeida a segítője. Az összeállítás: Dibusz – Makreckis, Samy Mmaee, Cissé, Ramírez – Abu Fani, Sigér, Zachariassen, Marquinhos – Varga B., Traoré. Ramírez először játszik visszatérése óta, s bekerült a kezdő tizenegybe Sigér Dávid is. Botka eltiltása miatt hiányzik.

Tavaly a Groupama Arénában csak Dibusz és Traoré kezdett ebből a tizenegyből. Meglepetésre az első helyzet a Shamrock előtt adódott, Dibusz védett.

Ramírez jó labdát adott Varga Barnabásnak, de a középcsatár lesen állt.

(Közben Kecskeméten támad a KTE, Szuhodovszki lövése volt eddig a legígéretesebb, de nincs gól.)

Vezet a Ferencváros! Sigér a tizenhatos vonaláról lőtt, a labda egy védőn megpattant, Mannus kapus együtt ugrott a gólvonalnál Zachariassennel. Egyikük sem ért hozzá, a labda behullott a hálóba, 1-0.

(A KTE új szerzeménye, Leoni az oldalhálóba lőtt a Széktói Stadionban.)

Feljavult a Ferencváros, sokkal többet birtokolja a labdát. Megtört a Shamrock kezdeti lendülete.

A 31. percben Ramírez 18 méteres lövése megpattant egy ír védő sarkán, Mannus pedig nem érte el a jobb sarokba tartó labdát, 2-0. Az ecuadori védő (akinek magyar a felesége, s mint, mondta, három gyerekével, a családjával hazatért Budapestre) góllal tért vissza a zöld-fehérekhez.

A 44. percben Marquinhos elé került a labda, de a jobbösszekötő helyéről a kapu felé lőtt.

Félidő az Üllői úton, 2-0-ra vezet a magyar bajnok.

(Kecskeméten izgalmas volt a félidő hajrája, két magyar is megsérült. Kérdéses Banó-Szabó további játéka.)

Góllal kezdődött a második félidő a Groupama Arénában, Ramírez kitűnő beadását a védőjét megelőző Adama Traoré hat méterről a kapuba fejelte, 3-0.

(Vezet a KTE is, Szuhodovszki büntetőből vette be a lettek kapuját, 1-0)

Továbbra is támad a Fradi. Varga, majd Abu Fani lövését blokkolták a védők.

(Közben eltelt negyedóra Eszéken az NK Osijek–ZTE-mérkőzésből. A horvátok már kihagytak egy nagy helyzetet, diktálják a tempót.)

Zachariassen jó helyzetből, 15 méterről a bal felső sarok fölé lőtt.

Marquinhos és Zachariassen helyére Lisztes Krisztián és Ben Romdan állt be.

A 74. percben a több méteres hátrányból induló Traoré lefutotta a védőjét, a labdája még lecsurgott Mannus kapusról, de éppen az érkező Varga Barnaqbás elé, aki beállította a tavalyi eredményt, 4-0. Tavaly a Groupama Arénában 4-0-ra verte a Ferencváros a Shamrock Roverst.

(Meszhi megduplázhatta volna az előnyt Kecskeméten, de a lett kapus bravúrral védett.)

Owusu és Esiti is a pályán, Traoré és Sigér ment le, mindketten jól játszottak.

(Az új szerzemény, Pálinkás Gergő növelte a KTE előnyét, 2-0. Ám két perccel később Contreras találatával a Riga szépített, az állás 2-1).

Katona Bálint a Ferencváros utolsó cseréje, Varga Barna ment le.

(Az NK Osijek két kapufával jelezte fölényét, de az állás még 0-0, a ZTE tartja magát.)

Vége a mérkőzésnek a Groupama Arénában, a Ferencváros 4-0-ra nyert, nyugodt visszaváűgó elé néz a jövő héten.

(Szünetben 0-0-ra áll az NK Osijek–ZTE-mérkőzés.)

(A Kecskeméti TE 2-1-re győzött a Riga FC ellen.)

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
MBH Bank: A rendszeres megtakarítók átlagosan havi 80 ezer forintot tesznek félre

A megtakarítással rendelkező magyar lakosság 48%-a alkalmanként tesz félre, a rendszeresen megtakarítók pedig általában havonta és körülbelül 80 ezer forinttal tudják növelni megtakarításukat – derült ki az MBH Csoport reprezentatív kutatásából, amely a magyar lakosság befektetési, megtakarítási szokásait vizsgálta. A befektetett tőke biztonsága továbbra is vezető szempont a válaszadók között, noha az utóbbi évek inflációs környezetében ezzel együtt felértékelődött a hozam fontossága is. A befektetések kezelésében a személyes és az online ügyintézés egyaránt népszerű, tanácsok esetében pedig elsősorban a banki szakértőkre hallgatnak a megtakarítók. A megtakarítással rendelkezők aktívan érdeklődnek a pénzügyek iránt, havonta akár többször is tájékozódnak, informálódnak a befektetési lehetőségekről.