Infostart.hu
eur:
384.51
usd:
329.04
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Megnyit a Balaton új attrakciója – itt a pontos időpont is

Elsőként Porschék száguldhatnak majd a balatonfőkajári Balaton Park Circuiten.

Mint az Infostart is megírta, Balatonfőkajáron autós-motoros versenypálya épül magántőkéből. A Balaton Park Circuit elnevezésű létesítménynek az eredeti tervek szerint már 2014-ben el kellett volna készülnie, de hamarosan azonban elkészül a tizenhat kanyart felvonultató új pálya, ugyanis a Porsche május 30. és június 1. között már rendezvényt szervez a helyszínen – írja a hvg.hu.

A szállást ötcsillagos hotelben, a teljes ellátást és a reptéri transzfert magában foglaló csomag ára 2670 euró (egymillió forint).

Június 10-én a legmodernebb magyar versenypályaként jegyzett, 48 garázsos Balaton Park Circuit ad otthont a Porsche 75 fesztiválnak; a zárt körű eseményre Porsche-tulajdonosokat várnak a szervezők.

Szeptember végén a FIA Swift Cup Europe 2023 mezőnye versenyez majd az M7-es autópálya közelében lévő 4115 méter hosszú és 12-15 méter széles aszfaltcsíkon.

Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világ- és Európa-bajnoki címvédő Spanyolország legyőzésével bejutott a belgrádi Eb elődöntőjébe, ahol a görögök lesznek az ellenfelek. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban elmondta: jó húzás volt Varga Zsolt részéről, hogy a torna elején inkább Csoma Kristóf védett többet, a „negyeddöntővel felérő” spanyolok elleni meccsen viszont végig Vogel Soma volt a kapuban, így megvoltak a tartalékai.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugranak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugranak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére. Az elnök kijelentései enyhítették némileg a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, és az amerikai piacok is kisebb felpattanást mutatnak. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×