Infostart.hu
eur:
387.66
usd:
330.78
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
A második helyezett Sebastian Vettel, a Red Bull csapat német versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzése után a mogyoródi Hungaroringen 2014. július 26-án.
Nyitókép: Sebastian Vettel, a Red Bull csapat német versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzése után a mogyoródi Hungaroringen 2014. július 26-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Íme Sebastian Vettel - kitálal a volt csapatfőnök

Volt csapatfőnöke szerint a Forma-1-től az idei szezon végén elköszönt Sebastian Vettel több szempontból is olyan ember, amilyennek a németeket tartják.

Christian Horner, a Red Bull istálló főnöke hosszú éveken át dolgozott a sztárpilótával, s Vettel az osztrák csapat színeiben az ő irányítása mellett szerezte mind a négy vb-címét, így kiválóan ismeri a visszavonult pilótát.

"Ő az a típusú fickó, aki képes volt reggel hatkor törölközőt teríteni a napágyra és néha egészen meghökkentő frizurával, vagy zokniban és szandálban megjelenni, de jó móka volt vele dolgozni" - beszélt Vettelről a dpa hírügynökségnek Horner. - "Egyébként ő büszke német. Élvezte a viccelődést és nem félt magából is viccet csinálni. Ráadásul egészen kiválóan utánozta Nigel Mansellt, Jean Todtot pedig egyenesen briliánsan alakította."

Horner azt is elmondta, hogy Vettel óriási hatással volt az ő karrierjére.

"Természetesen ez azért volt, mert együtt nőttünk fel. Én egy fiatal csapatfőnök voltam, ő pedig egy fiatal pilóta. Nagyszerű fickó, akiben nagyon becsülöm, hogy kiáll olyan dolgok mellett, amikben hisz" - méltatta a versenyzőt Horner.

A 35 éves Vettel 2010 és 2013 között sorozatban nyerte négy vb-címét. F1-es pályafutását a Torro Rossónál kezdte 2008-ban, majd 2009-tól 2014 végéig a Red Bullnál versenyzett, aztán 2015 és 2020 között a Ferrarinál szerepelt, a legutóbbi két évben pedig az Aston Martin pilótája volt. Összesen 299 F1-es futamon indult és 53-szor győzött.

Címlapról ajánljuk
Bejelentették: már most elkezdődött az influenzajárvány, de egyes országrészekben nincsen oltás

Bejelentették: már most elkezdődött az influenzajárvány, de egyes országrészekben nincsen oltás

Január helyett már most elkezdődött az influenzaszezon – jelentette be az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ országos tisztifőorvosa a hivatal friss adatai alapján. Surján Orsolya megerősítette azt is, hogy bár a rizikócsoportokba tartozók számára elérhető az oltóanyag, ám az ország egyes területén tapasztalható lehet a készlethiány.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×