Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
Liu Shaolin Sándor örül, miután a magyar csapat utolsó tagjaként elsőként ért célba a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 5000 méteres váltóversenyében, a phjongcshangi téli olimpián a Kangnung Jégcsarnokban 2018. február 22-én.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Liu Shaolin Sándor megszólalt

"Megyek tovább, lépcsőről lépcsőre, futamról futamra!"

A legjobb idővel jutott tovább a pekingi téli olimpia rövidpályás gyorskorcsolya versenyének 1500-as férfiversenyének előfutamaiból Liu Shaolin Sándor, aki először adott interjút az M4-nek futása után azóta, hogy 1000 méteren elsőként célbaérve zárták ki hétfőn, így akkor nagyon elkeseredett volt.

"Fizikailag nagyon jól éreztem magam, akár csak két napja. Nagyon jó érzésem van, remélem, ez meg is marad" - fogalmazott az olimpiát közvetítő magyar tévécsatornának Liu Shaolin Sándor, aki bocsánatot kért azért, hogy a hétfői események után nem nyilatkozott.

Állítása szerint nagyon sok üzenetet kapott hétfő óta.

"Nagy lelkesítés érkezett, sokan álltak mellettem, az egész ország, mindenki nekem szurkolt. Közben minden követ megmozgattunk diplomáciai téren is a hétfői események ellensúlyozására, de én megyek tovább, lépcsőről lépcsőre, futamról futamra. Örülök a mostani időeredményemnek. De a lényeg majd 500-on jön és a váltóban" - fogalmazott sejtelmesen a középdöntőbe jutott Liu Shaolin Sándor.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: a luxusigények felfalják, így veszélyben lehet a zöld jövő

Ürge-Vorsatz Diána: a luxusigények felfalják, így veszélyben lehet a zöld jövő

A megújuló energiaforrások globális térnyerése látványos, mégsem hozza el automatikusan a fosszilis korszak végét – mutat rá egy friss tanulmány. A kutatás egyik szerzője, Ürge-Vorsatz Diána szerint a globális energiaéhség erősebb, ezért az új megújuló kapacitások jelentős része nem a szén- vagy gázalapú erőműveket váltotta fel, hanem az új fogyasztást szolgálta ki.

Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezen a szombaton Szombathelyen. Az esemény fő szónoka Orbán Viktor miniszterelnök volt, aki a fiatalokhoz szólva azt mondta: „Vegyétek komolyan magatokat! A kamu lázadás semmi. Lázadni a magyar kormány ellen? Az nem nagy dolog. Lázadjatok Brüsszel ellen! Onnan fenyegetnek minket!” A 2026-os választás a háború előtti utolsó választás. Ekkor fogunk dönteni arról, hogy megyünk-e a háborúba – tette hozzá. Orbán Viktor az is bejelentette: két hét múlva Washingtonba utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×