Infostart.hu
eur:
364.81
usd:
316.12
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Garri Kaszparov korábbi sakkvilágbajnok a 8. alkalommal rendezett négynapos Web Summit évenkénti nemzetközi technológiai konferencián a lisszaboni Altice Arénában 2018. november 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA/José Sena Goulao

Garri Kaszparov visszatér a sakkasztalhoz

Ismét beszáll a versenysakkba a sportág 13. világbajnoka, a bakui születésű orosz Garri Kaszparov.

A moszkvai Szport Ekszpressz értesülése szerint a nemzetközi nagymester hosszú idő után először játszik Európában, amikor elindul egy villámsakk-viadalon, a július 5. és 12. közé kiírt zágrábi Grand Tour-versenyen.

Az 58 éves Kaszparov, aki több ízben is tartott már rövidebb-hosszabb szünetet karrierjében, 1985-ben - minden idők legfiatalabbjaként, alig 22 esztendősen - lett világbajnok, s egészen 2000-ig őrizte elsőségét. 2005-ben jelentette be, hogy kellő motiváció híján befejezi sakkozói pályafutását.

Eddigi utolsó fellépése tavaly szeptemberben volt: azon a nemzetközi online gyorssakk-tornán játszott, amelyet az amerikai exvilágbajnok Bobby Fischer emlékének szenteltek, s amelynek tíz résztvevője között egy amerikai mecénásnak köszönhetően 150 ezer dollárt osztottak szét. A körmérkőzéses rendszerű viadalon Kaszparov meglepetésre csak nyolcadik lett a kilenc partiban szerzett 3,5 pontjával.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×