Infostart.hu
eur:
364.05
usd:
316.35
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos
Kenderesi Tamás a férfi 200 méteres pillangóúszás szétúszása után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 24-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Két magyar úszó győzött, Hosszú Katinka nincs köztük

Kenderesi Tamás és Késely Ajna is begyűjtött egy-egy aranyérmet, míg Hosszú Katinka és Kapás Boglárka egy-egy második hellyel kezdett a Kínában zajló Úszó Bajnokok Sorozata viadalán.

Kenderesi 200 méter pillangón 1:55.17 perces idővel diadalmaskodott. A 23 éves olimpiai bronzérmes úszó a nyári világbajnokságon nyolcadik lett, majd a viadal végén botrányba keveredett egy éjszakai bárban. Később térdműtéten esett át, így most tért vissza a nemzetközi színtérre.

Késely 400 méter gyorson nem talált legyőzőre, 4:09.05 perces idővel nyert, Kapás Boglárkát előzte meg, aki 4:09.64-gyel csapott célba.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka az első napon először 200 méter háton volt érdekelt, itt 2:12.12 perces teljesítménnyel a második lett, majd 100 méter pillangón 1:02.32-vel negyedikként zárt.

Kozma Dominik 200 méter gyorson szerepelt, 1:49.50 perces idővel harmadik lett. A 4x100 méteres vegyes gyorsváltók tagjaként Kenderesi Tamás egy második, Kapás Boglárka pedig egy negyedik helyezéssel zárt.

Az 1,2 millió dollár összdíjazású eseményre - amelynek első állomását most Sencsenben, a másodikat a hétvégén Pekingben rendezik - a FINA hívja meg a sportág legjobbjait. A 41 férfi és 29 női versenyző összesen 59 olimpiai és 163 világbajnoki éremmel büszkélkedhet.

A nagymedencés viadalon nem rendeznek előfutamokat, számonként mindössze négyen indulnak, az első helyezett 10 ezer, a második 8 ezer, a harmadik 6 ezer, a negyedik 5 ezer dollárral gazdagodik.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Raliztak az amerikai tőzsdék

Raliztak az amerikai tőzsdék

Jó hangulattal indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: nagyot esett az olajár, az európai tőzsdéken és az USA-ban pedig érdemi emelkedést láthattunk. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×