356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Bajnok a Fehérvár

Az alapszakasz-győztes Alba Fehérvár 75-66-ra legyőzte a címvédő Szolnoki Olaj csapatát vasárnap a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik, utolsó találkozóján, ezzel 3-2-re megnyerte a finálét, és fennállásának negyedik aranyérmét szerezte meg.

Az első félidő mindössze 51 pontot hozott (29-22), a házigazdák folyamatosan kézben tartották a meccset, főként Damian Hollisnak köszönhetően. Térfélcsere után négy pontra felzárkózott a Báder Márton vezérelte vendégcsapat, ám ennél közelebb nem tudott kerülni kihívójához, amely csaknem végig vezetve, a hajrában már Ronald Moore révén igazi közönségszórakoztató játékkal diadalmaskodott.

A fehérváriak korábban 1998-ban, 1999-ben és 2000-ben hódították el a bajnoki trófeát.

2024.05.21. kedd, 18:00