Infostart.hu
eur:
357
usd:
312.27
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Trükkös módszerekkel védik Overdose-t

Amióta Overdose neve bekerült a köztudatba, a lovat különféle módszerekkel próbálják megvédeni rosszakarói támadásaitól. A hároméves, mindeddig veretlen csődör tulajdonosa az InfoRádió Aréna című műsorában elárulta: előfordul például, hogy Overdose bokszában másik lovat helyeznek el.

Biztonsága érdekében ma már többet költ Overdose-ra tulajdonosa, ám korábban a hároméves csődör tartása sem volt költségesebb, mint más lovaké. Mikóczy Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: a ló védelme, amióta a média is foglalkozik vele, komoly összegeket emészt fel.

Overdose-nak szüksége van a nyugalomra, ezért nem biztonsági őrök védik, más módszerekkel próbálják megakadályozni, hogy rosszakarói ártsanak neki - magyarázta Mikóczy Zoltán.

Az egyik módszer - tette hozzá a tulajdonos -, hogy a lovat nem a saját bokszában helyezik el, hanem egy másikéban. Ez az olyan támadók ellen válhat be, akik nem ismerik Overdose-t, csak a neve alapján próbálják meg beazonosítani.

Hatalmas érték


Overdose legutóbb Rómában futott, a Globe III-as besorolású versenyen csaknem 40 ezer, összesen eddig 167 ezer eurót keresett tulajdonosának. A ló tavaszig pihenőt kap, első formába hozó versenye húsvét hétfőn lehet Münchenben, június elején pedig rajthoz áll Ascotban, a három legnagyobb európai sprintverseny egyikén.

A hároméves angol telivér eddig minden versenyét megnyerte, igaz, a párizsi Prix de L'Arc de Triomphe-on futamát leállították, mivel az egyik ló beragadt a startnál. Mivel Overdose végigfutotta a távot, csapata úgy döntött, nem indítja el a megismételt futamon, amelyen a francia Marchand d'Or győzött.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Bár van már némi javulás, sokszor már az első kérdésekre leveszik a gyerekek fotóit, de ismét arra hívta fel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a közösségi médiát politikai célokra is használó szervezeteket és természetes személyeket, hogy ne tegyék közzé kiskorúak személyes adatait vagy képmását. A témáról Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke beszélt az InfoRádióban.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megadta az engedélyt Ukrajnának Trump, kétségbeesett lépésre kényszerült Moszkva – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Donald Trump amerikai elnök az ankarai NATO-csúcson bejelentette: teljesíti Volodimir Zelenszkij ukrán államfő kérését, és az Egyesült Államok átadja Ukrajnának az MIM-104 Patriot légvédelmi rendszerekhez használt PAC-3-as elfogórakéták lincencét. Kijev így otthon gyárthat majd olyan elfogórakétákat, amelyek képesek lelőni az oroszok modernebb cirkáló- és ballisztikus rakétáit. Az olajfinomítókat érő sorozatos ukrán támadások miatt üzemanyaghiánnyal küszködő Oroszország közben teljes tilalmat vezetett be a dízel exportjára, ezzel párhuzamosan pedig elkezdi az üzemanyag behozatalát - jelentette be Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×