Infostart.hu
eur:
382.04
usd:
324.16
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Tartja előnyét Kramnyik a világbajnoki döntőben

Döntetlennel ért véget az Elisztában zajló, címegyesítő sakkvilágbajnoki döntő negyedik mérkőzése, így az orosz Vlagyimir Kramnyik 3:1-re vezet a bolgár Veszelin Topalov ellen.

A szerdai partin Topalov játszott világossal és a támadásra koncentrált, ellenfele azonban több mint 5 órán keresztül hibátlanul védekezett, így a felek az 54. lépés után döntetlenben egyeztek meg. A párharc pénteken folytatódik.

A két nagymester a végeredménytől függetlenül nettó egymillió dolláron osztozik a tizenkét játszmás finálé után. A sikerhez 6,5 pontot kell gyűjteni, 6:6 esetén négy rapidjátszmát, majd - ha szükséges - két villámpartit játszanak.

Címlapról ajánljuk
Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.

Fordulat Németországban az elektromos autóknál

Bár a múlt év végén Brüsszelben ideiglenes csatát nyertek a benzines és a dízel meghajtású autók 2035-től való tiltásának ellenzői, szakértők szerint nem fér kétség ahhoz, hogy az elektromos járműveké a jövő. A német autóipar jövőjét és a klímavédelmet szem előtt tartva a berlini kormány most az új elektromos autók vásárlásának támogatására jelentős összeget irányzott elő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Még soha nem volt ilyen: 100 dollár fölött az ezüst!

Még soha nem volt ilyen: 100 dollár fölött az ezüst!

Elképesztő magasságba, 100 dollár fölé repült az ezüst árfolyama pénteken, ezzel 40%-os pluszban van idén, miközben az arany is nagyot ralizik, már 15%-ot hozott év eleje óta. A részvények piacán jót tett a hangulatnak, hogy a Grönland megszerzése kapcsán belengetett vámokat visszavonta Donald Trump, szerdán és csütörtökön éles felpattanás jött az európai és amerikai tőzsdéken. Pénteken eddig nem volt nagy izgalom, az ázsiai tőzsdék jellemzően emelkedtek, Európában kis pluszban indult a kereskedés. A magyar tőzsdén a nagy sztori most a Mol, az olajcég árfolyama történelmi csúcsra emelkedett, majd lefordult. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×