Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Schmitt Pál levele a MOB-tagokhoz

Schmitt Pál, a Magyar Olimpia Bizottság (MOB) elnöke a pénteki rendkívüli közgyűlés után nyílt levélben fordult a szervezet tagjaihoz. A közgyűlés 69 igennel és 69 nemmel 3 tartózkodás mellett elutasította az elnök visszahívására irányuló indítványt.

"(...) a közgyűlés a 2005 tavaszán történt újjáválasztásom óta már másodszor megerősített elnöki tisztségemben" - olvasható Schmitt Pál levelében.

"Ahogyan azt az elmúlt 48 órában az írott és elektronikus sajtónak adott nyilatkozataimban is kifejezésre juttattam, kész vagyok mindenkinek kezet nyújtani, az elmúlt hónapokban történteket elfelejteni. Ez az időszak nem volt méltó a 111 éves Magyar Olimpiai Bizottsághoz" - hangsúlyozta a sportvezető.

Schmitt Pál szerint előre kell nézni és a legfontosabb feladatokkal foglalkozni.
   
"Az érdekérvényesítés terén merültek fel kifogások. Elnökségünk már meghatározta a legfontosabb feladatokat:
    - a legjobb együttműködésre kell törekedni az állami sportvezetéssel,
    - folytatni kell a dopping ellenes küzdelmet,
    - a sportági szakszövetségekkel és egyesületekkel erősíteni kell a partneri kapcsolatokat,
    - korszerűbbé és hatékonyabbá kell tenni a marketing tevékenységet,
    - javítani kell az információs és kommunikációs munkát.

E feladatok megoldásában kérem a MOB valamennyi tagjának tanácsait, segítségét, közreműködését.
 
Ám ha bárki úgy érzi, nem tudja, nem kívánja elnöki tevékenységemet segíteni, nem óhajtja kivenni részét a közös erőfeszítésekből, kérem, jelezze, keressünk megoldást sportszerű keretek között.

Már hétszáz nap sincs hátra a pekingi olimpia ünnepélyes megnyitójáig. Összpontosítsuk munkánkat arra, amire felhatalmazást kaptunk, igyekezzünk erős, ütőképes, dicső hagyományainkhoz méltó szereplésre képes csapatot felkészíteni a pekingi olimpiai játékokra" - áll a MOB-elnök levelében.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×