Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Sarapova nyerte a US Opent

Az orosz Marija Sarapova nyerte a női egyest az év utolsó tenisz Grand Slam-tornáján, a New York-i US Openen. A 19 éves sztár a döntőben 6:4, 6:4-re győzött a belga Justine Henin-Hardenne ellen.

Az első szett elején mindkét teniszező sokat hibázott: Sarapovának két lehetősége is volt arra, hogy elnyerje riválisa adogatójátékát, ám a belga versenyző sikerrel hárított.

Ettől aztán Henin-Hardenne annyira megnyugodott, hogy a folytatásban azonnal brékelte ellenfelét (2:0). Az orosz azonnal válaszolt, kőkemény ütésekkel visszavette, amit elveszített, így kiegyenlített (2:2).

Kezdődhetett minden elölről: mindketten nyertek két-két gémet (4:4), majd Henin-Hardenne ismét hibák sorozatát követte el és az orosz az első játszmáért adogathatott. Kíméletlenül ki is használta a lehetőségét, egy gyilkos erejű szervával már az első szettlabdáját értékesítette, és 44 perc alatt nyerte az első játszmát.

A folytatásban egészen 3:3-ig fej-fej mellett haladt a két kitűnőség. Mindketten nagyon magas színvonalon játszottak, szinte alig hibáztak.

Többnyire Sarapova támadott, de Henin-Hardenne elképesztően jól védekezett: a belga egyik oldalról a másikra szaladgált és hihetetlen biztonsággal nyeste-pörgette vissza a labdákat.

Az volt a kérdés ki bírja tovább szusszal? Kiderült: az orosz. A hetedik - egyes teniszezők szerint sorsdöntő - gémben Sarapova elnyerte a belga szervajátékát, nullra seperte be sajátját (5:3) és már csak egy gém választotta el második Grand Slam-diadalától.

Henin-Hardenne mentette, ami még menthető volt: szépített. Ám ez kevés volt, Sarapova a mérkőzésért adogathatott: két meccslabdához jutott és már az elsőt értékesítette.

Aztán az orosz boldogságában térdre borult, majd miután kezet fogott szomorkás riválisával, felszaladt a lelátóra, hogy megölelje édesapját.

Sarapova első GS-győzelmét 2004-ben Wimbledonban aratta.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×