Infostart.hu
eur:
364.72
usd:
309.08
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Nyitókép: Pixabay.com

Megválik néhány kulcsemberétől Donald Trump - a nap hírei

Újabb több száz milliárd forint segíti a környezettudatosan gazdálkodókat. Létrejött az ukrán–amerikai ásványkincs-megállapodás. Ismét kínai harci repülőgépeket észleltek Tajvannál. Az InfoRádió legfontosabb csütörtöki hírei.

Az idén több mint 200 milliárd forint támogatásban részesülhetnek a gazdálkodók az Agrár-környezetgazdálkodási és az Ökológiai gazdálkodás programokban – ismertette az agrárminiszter. Nagy István elmondta: a tárca megújította ezek döntéshozatali rendszerét, hogy az érintettek gyorsabban juthassanak hozzá a forrásokhoz.

Mintegy 62 ezren érettségiznek a következő hetekben – közölte az oktatási államtitkár. Az írásbeli vizsgák jövő hétfőn kezdődnek, a szóbeli érettségik júniusban lesznek. Varga-Bajusz Veronika a közmédiában beszélt a megújult szakképzésről is, amely egyre népszerűbb a diákok körében.

A Nemzeti Ellenállás Mozgalom petíciójának kitöltésére biztatott a Facebookra feltöltött videójában Orbán Viktor. A kormányfő azt mondta, nem szabad hagyni, hogy Brüsszel a Tisza Pártot felhasználva beleavatkozzon a magyar választásokba.

Azonnali lépést és tájékoztatást követelt Polt Péter legfőbb ügyész a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak ügyében a Tisza Párt elnöke. Magyar Péter Facebook-bejegyzésében a valaha volt legnagyobb bankrablásnak nevezte a történteket, amely miatt több száz milliárd forint közpénz tűnt el a jegybanki alapítványokon keresztül.

Immár 7. alkalommal tüntettek a gyülekezési jog szigorítása miatt és a kínai arcfelismerő rendszert engedélyező törvény ellen Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő és a Momentum szervezésében. A tiltakozók a Kossuth téren, a Parlament előtt hallgatták a beszédeket, majd egy részük a Margitszigetre, mások a Karmelitához vonultak. Hadházy Ákos bejelentette, hogy jövő kedden a Ferenciek terén folytatják a tiltakozást.

Létrejött az ukrán–amerikai ásványkincs-megállapodás. Az egyezményt Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter és Julija Szvirigyenko ukrán gazdasági miniszter írta alá Washingtonban. Az egyezség alapján az Egyesült Államok hozzáférhet Ukrajna ritkaföldfém-készleteihez, amiért cserébe egy befektetési alapot hoznak létre Ukrajna újjáépítésére.

Az Egyesült Államok 500 százalékos vámot vethet ki az Oroszországtól kőolajtermékeket, földgázt vagy uránt vásárló országok, köztük Magyarország exportjára, ha Vlagyimir Putyin nem kezd el komolyan tárgyalni a békéről. Donald Trump amerikai elnök egyik legfontosabb kongresszusi szövetségese, Lindsey Graham, Dél-Karolina republikánus szenátora közölte, hogy 72 kollégája a szenátusban és képviselőházban támogatja, hogy ilyen, új szankciókat léptessenek életbe.

Orosz dróncsapás érte hajnalban Ukrajna fekete-tengeri kikötővárosát, Odesszát. A támadásban két ember életét vesztette és 15-en megsebesültek - közölték a helyi mentőszolgálatok. Harkivban, Ukrajna 2. legnagyobb városában egy belvárosi benzinkútba csapódott be egy drón, amely tüzet okozott.

Rövidesen távozhat posztjáról az amerikai elnök adminisztrációjának több tagja, köztük Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó és helyettese, Alex Wong. Erről a Reuters hírügynökség számolt be. Mike Waltz korábban felelősséget vállalt a Signal–botrányért, amikor egy csevegésbe meghívott egy újságírót, aki később nyilvánosságra hozta a jemeni húszi célpontok elleni katonai akcióról szóló beszélgetést.

Az Európai Bizottság közlése szerint 12 uniós tagállam, köztük Magyarország, kérte a nemzeti mentesítési záradék aktiválását. Ez a lehetővé teszi, hogy a tagállamok a GDP 1,5 százalékának megfelelő arányban növeljék védelmi kiadásaikat anélkül, hogy megsértenék az unió költségvetési szabályait.

A külföldi szavazóhelyiségek megnyitásával pénteken kezdődik a román elnökválasztás megismételt első fordulója. A voksolásra jogosult 19 millió nagykorú állampolgár 11 államfőjelölt közül választhat. Ha egyik jelölt sem szerzi meg a választók több mint felének támogatását, május 18-án 2. fordulót tartanak.

India lezárta légterét a pakisztáni repülőgépek előtt. A tilalom május 23-ig marad érvényben. Pakisztán már korábban megtiltotta az indiai repülőgépek pakisztáni légtérbe érkezését. A két szomszédos, atombombával is rendelkező ország között a vitatott hovatartozású Kasmír Újdelhi ellenőrizte részén elkövetett, 26 halottal járó terrortámadás után újult ki ismét a feszültség.

Ismét kínai harci repülőgépeket észleltek Tajvannál, ami növekvő feszültséget jelez a térségben. A tajvani védelmi minisztérium jelentése szerint a 34 kínai katonai repülőgép közül 16 átlépte a Tajvani-szoros középvonalát, amely határként szolgál Tajvan és Kína között.

Gyilkos szándékkal hajtott az iskolások közé egy autós Japánban. A japán közszolgálati média azt közölte, hogy 7 gyereket kellett kórházba szállítani, ám mind eszméleténél van. Az Oszakában történt incidensben a hatóságok őrizetbe vettek egy férfit.

Hosszan tartó, súlyos betegség után életének 75. évében elhunyt elhunyt Lenkovics Barnabás, az Alkotmánybíróság korábbi elnöke. Az állampolgári jogok országgyűlési biztosa és egyetemi tanár volt, valamint a Magyar Tudományos Akadémia köztestületi tagja. Az Alkotmánybíróság saját halottjának tekinti, temetéséről később adnak tájékoztatást.

Címlapról ajánljuk
Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.

Magyarics Tamás az új magyar–amerikai kapcsolatokról: két személyes ígéret sorsa lehet kérdéses

Bár várhatóan változni fognak a magyar-amerikai kapcsolatok a Tisza Párt választási győzelmével, de mindez nem jelenti azt, hogy a kormánytól független megállapodások, például a hadiipari eszközbeszerzések leállnának – mondta Magyarics Tamás az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Mutatunk egy részvényt, ami közel 60 százalékkal többet érhet

Mutatunk egy részvényt, ami közel 60 százalékkal többet érhet

Rövid idő alatt több elemzőház is optimista lett az egyik relatíve fiatal tőzsdei cégre. A vállalat ugyan 2007 óta létezik, de csak nem régen ment tőzsdére és különleges üzleti modelljével hamar felhívta magára a figyelmet. A frissen megjelent elemzések alapján több nagy Wall Street-i ház is izgalmasnak találja a papírt, és akár 55 százalékot meghaladó felértékelődési potenciált is elképzelhetőnek tart. Ráadásul a cég egy olyan szektorban működik, amely a befektetők kiemelt figyelmét élvezte a közelmúltban. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×