Infostart.hu
eur:
355.57
usd:
307.72
bux:
131863.49
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Szalóki Ági is fellép a gyermekkórusok fesztiválján

Legyen a művészet mindenkié! címmel kulturális fesztivált és a művészeti iskolák tanévnyitóját rendezik meg hétvégén az ország több pontján. A budapesti rendezvények szombaton a margitszigeti Nagyréten az 1000 hang fesztivállal kezdődnek szombaton.

Grecsó Krisztián író, a programsorozat egyik műsorvezetője az InfoRádióban elmondta: egyszerre szólalnak meg gyermekkórusok öt magyarországi helyszínen az 1000 Hang művészeti tanévnyitón szombaton. Az érdeklődők Budapesten, Balatonfüreden, Pécsett, Békéscsabán és Nemescsón hallgathatják a gyermekeket. A budapesti programokat a margitszigeti nagyréten rendezik, ahol fellép többek közt a Kaláka együttes és Szalóki Ági, de lesznek kézműves és művészeti foglalkozások is.

Az 1000 Hang, avagy a Legyen a Művészet Mindenkié! Kulturális Fesztivál egyben a művészeti iskolák tanévnyitója rendezvénye is, ahol a kórusok fellépése mellett koncertek, és kreatív foglalkozások várják a szeptember 6-án és 7-én egész nap a gyermekeket és családjaikat.

Szombaton a margitszigeti Nagyrét Nagyszínpadán az MR Gyermekkórus és több más csatlakozó gyerekkórus közös éneklésével kezdődik a program délelőtt 11 órakor. Ezt a Zuglói Filharmónia ütőegyüttesének koncertje követi.

Délután a gödöllői Magyar Balettszínház a Beszélő testek és a Tengeröböl című előadásaiból ad elő részleteket.

A komolyzene és a tánc után a könnyedebb műfaj is szerephez jut. Negyed öt után Soma az egykori megasztáros Póka Angélával és a Libidó zenekarral lép fel, majd két újabb felfedezett, Szabó Eszter és Kontor Tamás ad közös koncertet. Az estet az öt énekesnővel felálló Jazz Jet és a 30 éves Latin Combo muzsikája zárja.

Vasárnap délelőtt a Szabad Tér Színház a többi közt egy görög műsort és musicalrészleteket mutat be, délután a Kaláka együttes ad koncertet, amit a CimbaliBand Balkán projekt világzenéje és a Kolibri színház két előadásának részletei követnek.

Szalóki Ági énekesnő Herczku Ágnessel és Bognár Szilviával öt óra után mutatja be népszerű gyermekműsorát, a Szájról szájra című produkciót, majd az estét Mitsoura Mónika zenekarának közép-európai világzenei koncertje zárja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Európai Bizottság: Magyarország hivatalosan benyújtotta módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét

Európai Bizottság: Magyarország hivatalosan benyújtotta módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét

Miután kedd este 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagot nyújtott be a kormány a magyar Országgyűlésben, Brüsszelben is benyújtotta a tervet az uniós pénzek hazahozatalára. A terv olyan beruházásokat is tartalmaz, amelyek olyan kulcsfontosságú ágazatokat támogatnak, mint az energiaipar, a lakhatás, a közlekedés, a kis- és középvállalkozások. Az EU most értékeli a tervet, amit júliusban fogadhatnak el.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
A világ legerősebb országa is belebukhat, de egy nyertese már biztos van az év legjobban várt eseményének

A világ legerősebb országa is belebukhat, de egy nyertese már biztos van az év legjobban várt eseményének

Magyar idő szerint csütörtök este kilenckor Mexikóvárosban útjára indul a labda és elkezdődik a 2026-os labdarúgó világbajnokság. A legtöbb mérkőzést az Egyesült Államokban rendezik, így természetesen a Trump adminisztráció máris kikiáltotta „az emberiség egyik legnagyobb eseményének” a tornát. De ki nyerhet ezzel gazdaságilag? Nagyon úgy néz ki, hogy a rendező országoknak ismét csak a költségek maradnak, az aranyérmesen túl viszont egy győztes már most van: a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA), mely zsebre teszi a haszon nagy részét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×