Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
331.5
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Robert Fico szlovák miniszterelnök a kormány ellen beterjesztett bizalmatlansági indítvány vitáján a parlament pozsonyi üléstermében 2025. január 21-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Jakub Gavlák

Robet Fico kilátásba helyezte a vétót Brüsszelben

Szlovákia blokkolni fogja az Oroszország elleni uniós szankciókat, ha azok sértik nemzeti érdekeit, jelentette ki Robert Fico miniszterelnök, miután a szlovák parlament elfogadott egy határozatot, amely felszólítja a kormányt, hogy ne támogasson új korlátozó intézkedéseket.

A Reuters tudósítása szerint Robert Fico vasárnapi sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy Szlovákia konstruktív szereplő kíván maradni az Európai Unióban, de a parlamenti határozatot erős üzenettel bíró politikai eszköznek nevezte.

„Ha olyan szankció van, amely ártana nekünk, soha nem fogok rá szavazni" – mondta a miniszterelnök a pártja YouTube-oldalán közvetített sajtótájékoztatón.

Fico kijelentette, hogy nem támogathat semmilyen olyan intézkedést, amely leállítaná az orosz üzemanyag importját a szlovák atomerőművek számára.

„Érdekem, hogy konstruktív szereplő legyek az Európai Unióban, de nem Szlovákia kárára” – idézi szavait a Portfolio.

Szlovákia eddig nem blokkolt egyetlen korábbi EU-s szankciót sem, beleértve a májusban elfogadott, Moszkva árnyékflottáját célzó 17. csomagot is.

Az orosz gáz- és nukleáris szektor elleni intézkedések azonban rendszeresen akadályokba ütköznek Szlovákia és más, az orosz energiaszállításoktól továbbra is függő országok, például Magyarország ellenállása miatt.

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×