Infostart.hu
eur:
364.08
usd:
319.03
bux:
144765.41
2026. július 23. csütörtök Lenke
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtóértekezletet tart Kijevben 2025. március 12-én, egy nappal azután, hogy az Oroszországgal hadban álló Ukrajna beleegyezett egy 30 napos tűzszünetbe az Egyesült Államokkal tartott szaúd-arábiai megbeszélésen. A Kreml közölte, hogy Moszkva tájékoztatást vár Washingtontól a dzsiddai amerikai-ukrán tárgyaláson megfogalmazott tűzszüneti javaslatról.
Nyitókép: MTI/EPA

Összeállt Volodimir Zelenszkij küldöttsége a béketárgyalásra

Az ukrán elnök arról is beszélt, hogy szerinte Moszkva jó okkal késlelteti a Kijev és Washington által javasolt harmincnapos tűzszünetről folytatandó tárgyalásokat.

Volodimir Zelenszkij összeállított egy küldöttséget, amely a béketárgyalásokat folytatja majd, hogy "igazságos békét érjenek el" Oroszországgal - derül ki egy szombaton Kijevben közzétett rendeletből. A dokumentum szerint az Ukrajna "nemzetközi partnereivel" folytatott tárgyalásokon Andrij Jermak, az elnöki hivatal vezetője, Andrij Szibiha külügyminiszter, Rusztem Umerov védelmi miniszter és Pavlo Palisza, az elnöki kabinet helyettes főnöke vesz részt.

Az ukrán elnök szerint Moszkva késlelteti a Kijev és Washington által javasolt harmincnapos tűzszünetről folytatandó tárgyalásokat, mert meg akarja erősíteni állásait a frontvonalon.

"Erősebb állásokat akarnak a tűzszünet előtt" - jelentette ki Zelenszkij szombati sajtótájékoztatóján. "Az eljárás késleltetése azzal kapcsolatos (…), hogy javítani akarják a helyzetüket a harcmezőn" - tette hozzá.

A kedden a szaúd-arábiai Dzsiddában folytatott tárgyalások után az Egyesült Államok és Ukrajna harmincnapos tűzszünetet javasolt, amennyiben Moszkva is elfogadja.

"Putyin hazudik (…), amikor azt állítja, hogy egy tűzszünet feltétlenül túl bonyolult lenne. Valójában mindent ellenőrizni lehet, és erről tárgyaltunk az amerikaiakkal is" - írta az X közösségi portálon szombaton közzétett üzenetében az ukrán elnök.

Zelenszkij kitért a területek "bonyolult" kérdésére is, amelyeket szerinte "később a tárgyalóasztalnál kell megoldani". "Az Egyesült Államok ezt a kérdést felvette a dzsiddai találkozón. Álláspontjuk azonos volt Ukrajnáéval" - szögezte az ukrán elnök, megismételve az ukrán álláspontot, amely szerint "semmilyen esetben sem ismerik el oroszként a megszállt ukrajnai területeket".

Címlapról ajánljuk
Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Donald Trumpot mélységesen felháborítja az új brit külügyminiszter személye, állítják Washingtonban kormányzati bennfentesek. A brit külügyi tárca új vezetője Ed Miliband volt környezetvédelmi miniszter és pártja egykori főnöke lett. A Fehér Házban azt mondják: nem felejtik el korábbi megjegyzéseit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Az elmúlt napok hazai belpolitikai eseményeit az új köztársasági elnök keresése uralta, miután Polgár Judit visszautasította a jelölést, amit Török Gábor politikai elemző a Tisza-kormány első politikai kudarcának nevezett. A jelöltállítási folyamat így a parlament keddi ülésén folytatódott, emellett azonban több fontos javaslatot is tárgyaltak a képviselők. Szerdán 10 évre szóló vasútfejlesztési projektet jelentett be Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid beruházási- és közlekedési miniszter, melynek keretében a teljes hazai vasúthálózat megújul majd. A délután folyamán dr. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész bejelentette, hogy lemond tisztségéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×