Infostart.hu
eur:
362.63
usd:
314.48
bux:
146453.37
2026. július 31. péntek Oszkár
Az amerikai parti őrség képén roncs a Potomac folyóban, a washingtoni Ronald Reagan repülőtér közelében 2025. január 30-án. Az előző nap összeütközött az American Airlines amerikai légitársaság leszálláshoz készülő utasszállító gépe és egy gyakorló repülést végző Blackhawk katonai helikopter, majd mindkét jármű a Potomac sekély vizébe zuhant. A repülőgépen 64, a helikopteren 3 ember tartózkodott, mindannyian életüket vesztették.
Nyitókép: Taylor Bacon

Washington tájékoztatta Moszkvát a repülőgép-szerencsétlenség áldozatairól

Az Egyesült Államok diplomáciai csatornán tájékoztatta Oroszországot a washingtoni repülőgép-szerencsétlenségben életüket vesztő orosz állampolgárokról - közölte Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára.

„Amikor egy másik ország állampolgáraival történik valamilyen baleset, akkor az adott ország diplomáciai csatornákon keresztül ad tájékoztatást. Ez történik most is, a diplomáciai csatornák tehát működnek ebben a tekintetben” – mondta a szóvivő.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője elmondta, hogy a repülőgép-szerencsétlenség áldozatai közül háromnak orosz útlevele volt. Mint mondta, egy negyedik személy esetében pedig még ellenőrzik, hogy orosz állampolgár volt-e.

Az American Airlines légitársaságnak egy szerdán a kansasi Wichitából felszállt utasszállító repülőgépe Washington felé közeledve összeütközött egy katonai helikopterrel. A fedélzeten tartózkodó mind a 67 ember életét vesztette. Az áldozatok között volt Alekszandr Kirszanov, Jevgenyija Siskova, Vagyim Naumov és Inna Voljanszkaja műkorcsolyázó.

Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes a TASZSZ hírügynökégnek nyilatkozva elmondta, hogy nem történt előrelépés a Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök közötti kapcsolatfelvétel szervezésével kapcsolatban. Mint fogalmazott, a közvetlen párbeszéd újrafelvételére mindenképpen igény lenne, és kifejezte Moszkva készségét a párbeszédre, amelynek a kölcsönös tiszteleten és az érdekek kölcsönös figyelembevételén kell alapulnia.

A diplomata azt mondta: nincs előrelépés az új washingtoni orosz nagykövet számára megkért amerikai agrément ügyében sem. Az orosz média arról számolt be, hogy Alekszandr Darcsijev, az orosz külügyminisztérium észak-amerikai főosztályának igazgatója lehet Oroszország egyesült államokbeli diplomáciai missziójának új vezetője. Elődje, Anatolij Antonov tavaly visszatért Moszkvába.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

Magyar Péter rendkívüli bejelentkezése

A miniszterelnök a százhalombattai Dunamenti Erőműből jelentkezett be csütörtök este.

A Föld szomorú napja az idei év július 30-a

Július 30-án az emberiség elérte a túlfogyasztás napját, ami azt jelenti, hogy gyorsabban használja fel a természet erőforrásait, mint amilyen ütemben a Föld ökoszisztémái képesek azokat megújítani. Bíró Imola, a Követ Egyesület kommunikációs vezetője az InfoRádió kérdésére elmondta: szinte még egy Föld bolygóra lenne szükség ahhoz, hogy ezt az életmódot folytatni tudjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

Szép pluszban zártak a tőzsdék a tengerentúlon: nagyot mentek a chipgyártók és a Microsoft

A nemzetközi piacokon ma is a tegnapi nagy amerikai esés utóhatásai és az AI-beruházások megtérülésével kapcsolatos aggodalmak határozták és határozzák meg a hangulatot. Európában ugyan napközben kisebb felpattanás bontakozott ki, de az összkép továbbra is bizonytalan maradt, ráadásul több gyorsjelentésre is heves árfolyamreakció érkezett: az Adidas például közel 17 százalékot zuhant. Összességében tehát ideges, erősen vállalati hírek által vezérelt kereskedést láttunk, érdemi megnyugvás nélkül. A magyar tőzsdén is sokáig bizonytalanságban telt a nap, a vége azonban nagyon erős lett, elsősorban az OTP-nek köszönhetően: mind a BUX index, mind az OTP új történelmi csúcsot ért el. Amerikában a chipgyártók vezették az emelkedést: a Sandisk 24, a Micron Technology árfolyama pedig 18%-os pluszban zárt, a kedvező gyorsjelentésnek köszönhetően pedig a Microsoft is 15%-kal feljebb került. A főbb részvényindexek közül a Dow 1,2, a Nasdaq 3, az S&P pedig 1,7%-ot emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×