Infostart.hu
eur:
355.34
usd:
305.43
bux:
131238.74
2026. május 26. kedd Evelin, Fülöp
Keir Starmer brit miniszterelnök (k) lerója kegyeletét a helyszínen, az északnyugat-angliai Southportban 2024. július 30-án, miután az előző nap egy ruandai származású 17 éves férfi késsel gyermekekre támadt egy Taylor Swift-témájú tánc-, jóga- és karkötőkészítő rendezvényen. Három gyermek életét vesztette, nyolc másikat és két felnőttet kórházban ápolnak.
Nyitókép: MTI/EPA/Adam Vaughan

Az angol miniszterelnök fél óráig nyugtatta az iráni elnököt

Óva intette Iránt az eszkalációtól Keir Starmer. A brit miniszterelnök a telefonhívást megelőzően Joe Biden amerikai elnökkel és európai szövetségeseivel is egyeztetett.

Keir Starmer brit miniszterelnök Maszúd Peszeskján iráni elnökkel folytatott hétfői telefonbeszélgetése során arra szólította fel az iszlám köztársaság államfőjét, hogy tartózkodjon Izrael megtámadásától.

Starmer a közel-keleti feszültségek csökkentése érdekében beszélt Peszeskjánnal - tudatta a brit miniszterelnöki hivatal.

A telefonbeszélgetés mintegy fél óráig tartott. A brit miniszterelnök a telefonhívást megelőzően Joe Biden amerikai elnökkel és európai szövetségeseivel is egyeztetett.

Az iráni elnökkel folytatott beszélgetése során Starmer mély aggodalmának adott hangot a Közel-Keleten kialakult helyzettel kapcsolatban, és a feszültségek enyhítésére szólította fel a feleket a további regionális konfrontációk elkerülése végett.

"Fennáll a komoly kockázata annak, hogy valaki elszámítja magát. Most nyugodt és körültekintő mérlegelésre van szükség" - idézte Starmert a brit miniszterelnöki hivatal, hozzátéve, hogy a kormányfő már megerősítette elkötelezettségét az azonnali tűzszünet, az összes fogoly szabadon engedése és a Gázába juttatott humanitárius segélyek növelése iránt.

A középpontban most a diplomáciai tárgyalásoknak kell állnia - jelentette ki a brit miniszterelnök.

Az iráni elnök kifejtette, hogy a háború a világon senkinek nem áll az érdekében, de kiemelte, hogy a nemzeteknek joguk van "büntetőlépésekre egy agresszor ellen" - jelentette az IRNA iráni hírügynökség.

"A cionista rezsim (Izrael) támogatása felelőtlen és ellentétes a nemzetközi normákkal, és veszélyezteti a regionális biztonságot azáltal, hogy a cionista rezsimet bűntetteinek folytatására bátorítja" - hangsúlyozta az iráni államfő.

A vezetők egyetértettek abban, hogy a konstruktív párbeszéd a brit és iráni érdekeket is szolgálja. A brit miniszterelnök hozzátette, hogy ez akkor lehetséges, ha Irán megszünteti "destabilizáló műveleteit", ideértve a brit személyek elleni fenyegetéseket és Oroszország támogatását az ukrajnai háborúban.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtti beszéde az Országgyűlésben: más állami tisztségekre is kiterjedhet a 8 éves időkorlát
cikkünk frissül!

Magyar Péter napirend előtti beszéde az Országgyűlésben: más állami tisztségekre is kiterjedhet a 8 éves időkorlát

Indul az új országgyűlési ciklus harmadik parlamenti ülése, napirend előtt Magyar Péter felszólalásával, akinek expozéjára a pártok szónokai reagálnak, majd a kormányfőt a viszonválasz lehetősége illeti meg. Magyar Péter közölte: a 8 éves korlátot kiterjesztik más vezető állami tisztségekre is, hogy a pártérdek, a hatalmi érdek és a magánérdek jobban szétválasztható legyen. „Olyan ember ne jöjjön politikusnak, aki ebből akar meggazdagodni” – mondta. Alaptörvény-módosítás is jön, felállítanak öt vizsgálóbizottságot is. Cikkünk folyamatosan frissül!

Érdekellentét rajzolódik ki az Egyesült Államok és Izrael között

Csicsmann László Közel-Kelet-szakértő szerint akár saját szakállára is támadást indíthat Izrael, ha Amerika és Irán megállapodik, ennek viszont megvan az oka, de lennének feltételei is. A Corvinus Egyetem tanára szerint tárgyalni lehet, közben viszont tele van aknával a Hormuzi-szoros, a mentesítés pedig fél év is lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.05.26. kedd, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Egész Ukrajna elpusztításával fenyegetőzik Moszkva, de valami nagyon hiányzik - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Egész Ukrajna elpusztításával fenyegetőzik Moszkva, de valami nagyon hiányzik - Híreink az orosz-ukrán háborúból kedden

Az egyre fokozódó, orosz energetikai infrastruktúrát érő dróntámadások miatt Szergej Lavrov, a Kreml külügyi tárcájának vezetője ismételten felszólította az ukrajnában dolgozó külföldi diplomatákat a menekülésre, mivel Moszkva a tervek szerint folyamatosan lőni fogja az ukrán városokat. Mindeközben egyre több elemző véli úgy, hogy az ukrán dróntermelés felpörgetése valóban hátrányba helyezheti az oroszokat. A front környéke továbbra is az új fegyverek tesztpályájaként funkcionál, de mostmár egyre inkább az ukrán hazai technológiát tesztelik ott, nem a nyugatit. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×