Infostart.hu
eur:
386.19
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
flashers of a police car
Nyitókép: Oleksandr Filon/Getty Images

Hihetetlen autós üldözés: 200 km/óra feletti sebességgel csapódott a falba a rendőrautó – videó

Autólopás miatt kezdődött az akció, de volt még egy nagy csavar az ügyben.

Klasszikus autós üldözés volt nemrég Amerikában Arkansas mellett, ahol egy rendőr üldözőbe vett egy Corvette C6-ot. Nem is kérdés, hogy a menekülő autósnak minden esélye megvolt elhúzni egy ilyen sportautóval, de a rendőrök meg erőfölénybe voltak. Mégis látszólag egy autó üldözte hosszan és nem kis sebességgel ezzel veszélyeztetve más közlekedőket. Egy építkezésre is behajtottak, ahol a Corvette sofőrje ügyesen lavírozott, a rendőr viszont elkottázta – írja a vezess.hu.

Az autós portál szerint nem is az az ijesztő, hogy megcsúszott és letarolt pár bóját, inkább az, hogy 217 km/h-nál tette. A rendőrautó sofőrje elvesztette uralmát a járműve felett és nekicsapódott egy szabályosan haladó Mercedes SUV-nak, közben a Corvette-es elhúzott. A rendőr azonnal kiszállt, megkérdezte az autóban utazóktól, hogy jól vannak-e, de azt mondták minden rendben.

A történet innen válik izgalmassá, miután a Corvette C6-ot nem sokkal később az építkezésen dolgozó munkások találták meg. Elmondásuk szerint az autót otthagyták, egy férfit láttak elszaladni tőle. Másnap reggel elvontatták, a tulaj pedig bejelentette, hogy autóját ellopták. A rendőrség behívta kihallgatásra a férfit, aki elmondta, hogy nem tudja mi történhetett az autójával, ő az anyjával volt az említett estén.

Később azonban a munkások azonosították az autótól elszaladó férfit, kiderült, hogy a tulaj volt.

Eleinte tagadta, hogy ő vezette volna az autót, de a rendőrök elvették a telefonját és több olyan felvételt, fotót és üzenetet is találtak benne, amiben arról számol be ismerőseinek, hogy menekül a rendőrök elől, meg hogy lerázta őket. Ismerőseinek képernyőfotókat is küldött tartózkodási helyéről, ezért megdőlt az általa felvázolt alibi is – idézi a portál a Carscoops-t.

A sofőrnek most hamis bejelentéssel és tárgyi bizonyítékok manipulálásával kell szembenéznie, illetve nem szabad elfelejteni a gondatlan vezetést.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×