Infostart.hu
eur:
386.08
usd:
328.56
bux:
111031.79
2025. december 30. kedd Dávid
Alaptábor a Mount Everest, azaz a Csomolungma (a háttérben) lábánál, a tibeti autonóm területen 2020. április 30-án. A koronavírus-járvány nyomán bevezetett korlátozások miatt a Mount Everestre most nem engednek fel hegymászókat, ezt kihasználva pedig Kína tudósokat küldött fel a világ legmagasabb hegyének tanulmányozására.
Nyitókép: MTI/AP/Hszinhua/Purbu Csahszi

Drákói szigorra váltottak: így lehet mostantól vécézni a Mount Everesten

Szigorú számadású zacskókat osztanak az alaptáborban, és el is kell számolni velük.

Mostantól egy zsákba kell elvégezniük a dolgukat a Mount Everesten a hegymászóknak, és a zsákot a túra végén vissza kell vinniük az alaptáborba – írja a BBC alapján a Telex. A döntést azzal indokolják, hogy a hegyek bűzlenek az ott hagyott fekáliától, mert az extrém hideg miatt az emberi ürülék nagyon lassan bomlik le.

A most bejelentett döntés értelmében a hegymászóknak az alaptáborban kell majd zacskót vásárolni, amelyet visszatértükkor ellenőrizni fognak. A zsákokban olyan vegyületek vannak, amelyek elveszik a széklet szagát.

Hivatalos adat nincsen, de a helyiek szerint körülbelül három tonna fekália van az alaptábor és a csúcs felé eső négyes tábor között.

A megoldás nem teljes újdonság, Észak-Amerikában és az Antarktiszon is használnak hasonlót.

Címlapról ajánljuk
Erős kritikák: az EU éppen most veszíti el egyik fő vonzerejét

Erős kritikák: az EU éppen most veszíti el egyik fő vonzerejét

Egyes cégek szerint az uniós egyszerűsítési tervek megbízhatatlan üzleti partnerré teszik az uniót, mert kezd kialakulni az az érzés, hogy a szabályokat és törvényeket bármikor visszavonhatják vagy módosíthatják. De mi az EU célja az egyszerűsítéssel, és hogyan lesz mégis bonyolult a helyzet?

"Egész Európát eléri" - hadrendbe állt az orosz hiperszonikus rakéta

Fehéroroszországban hadrendbe állította Moszkva „lelőhetetlennek” nevezett hiperszónikus rakétáit. Az Oresnyiknek a nyugati határok közelében való feltűnését azután jelentették be, hogy a Kreml szerint Ukrajna 91 drónnal támadta Putyin elnök rezidenciáját, amit Kijev tagad.
Feltámadt a forint

Feltámadt a forint

Jelentős volatilitás mellett enyhe erősödéssel kezdte a hetet a forint árfolyama, ez pedig egyelőre a mai nap is folytatódni látszik. Mivel ezekben a napokban a megszokottnál alacsonyabb lehet a kereskedési aktivitás, a devizapiacon erősebb ingadozás figyelhető meg. A múlt hét elején látott 390 feletti euró-, és 331 feletti dollárárfolyamhoz képest jelentősen mérséklődött a jegyzés, nap közben 385,5, illetve 327,5 környékén is járt a két globális tartalékdeviza árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×