Infostart.hu
eur:
354.06
usd:
303.87
bux:
0
2026. június 1. hétfő Tünde
Business graph with arrows tending downwards
Nyitókép: peshkov/Getty Images

Nem akármilyen támadást terveztek hétfőre Londonban

Hat embert tartóztattak le - jókora bajt is okozhattak volna a Cityben, és akár a világ pénzpiacain, ha sikerül a tervük.

Hat embert letartóztattak a Londoni Értéktőzsde megzavarására irányuló összeesküvés gyanúja miatt, írta a BBC nyomán a hvg.hu. Hogy pontosan mit terveztek a Nagy-Britanniában letartóztatott gyanúsítottak, az nem világos, de olyan kárt akartak okozni, amivel elérik, hogy a tőzsde ne tudjon kinyitni és a kereskedés ne kezdődhessen el. A hatóságok tájékoztatása szerint mindannyian a Palestine Action nevű szervezet tagjai.

A gyanúsítottakat - nőket és férfiakat - Londonban, Brightonban és Liverpoolban tartóztatták le.

Sian Thomas nyomozó arról beszélt, hogy csak pénteken kaptak információkat a tervről a Daily Express című lap beszámolója nyomán, és ezért "korlátozott idejük volt a cselekvésre", de a lap adatai nagy segítséget jelentettek nekik. A nyomozó szerint a csoport egy súlyos károkat okozó művelet végrehajtására készült.

Címlapról ajánljuk
Reggel a Sándor-palotában – Újabb Facebook-párbaj Gulyás Gergely és Magyar Péter között

Reggel a Sándor-palotában – Újabb Facebook-párbaj Gulyás Gergely és Magyar Péter között

A Fidesz „kiáll a Magyar Péter által alkotmányellenesen támadott államfő” mellett, ezt közölte este Gulyás Gergely. Magyar Péter 8-kor a Sándor-palotához megy az igazságügy-miniszter társaságában.

Tisztítótűz, kisöprés, kirakatperek, bebörtönzések – példák a rezsimváltás utáni elszámoltatásokra

Demokratikus országokban az elszámoltatás általában kirakatperek keretében zajlik, és a kezdeményezők leginkább a demokrácia erősségét próbálják ezzel bizonyítani – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézetének kutatója. Csepeli Réka szerint bizonyos esetekben tisztítótűzre van szükség ahhoz, hogy el lehessen kezdeni építeni egy új, tisztább rendszert.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×