Infostart.hu
eur:
358.34
usd:
313.3
bux:
0
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
Nyitókép: Robin Alexander/X

Videón, ahogy menekítik Olaf Scholzot és stábját egy Tel-Avivot ért rakétatámadás miatt

A kancellárt állítólag a lehető leggyorsabban autóba ültették, és elhajtottak vele a repülőtér központi épületéig, aminek óvóhelye is van.

Olaf Scholz német kancellár éppen elhagyni készült Tel-Avivot, amikor megszólalt a sziréna. A vonatkozó előírások értelmében a gép utasainak ilyenkor el kell hagyniuk a fedélzetet, s a kifutópálya aszfaltján kell megvárniuk a helyzet rendeződését – írja a magyarnemzet.hu.

Az alább látható, közösségi médiában közzétett videó tanulsága szerint a gép utasai kapkodva hagyták el a fedélzetet, csomagjaikkal a kezükben. Ezután az égen két erősen fénylő pont jelent meg, majd az utasok hasra vetették magukat az aszfalton. Többen kezüket a fülükhöz emelték, tartva egy esetleges robbantástól – olvasható.

Sajtóhírek szerint maga Olaf Scholz is a gépen volt már, így a többiekkel együtt neki is el kellett hagynia a repülőt. A kancellárt állítólag a lehető leggyorsabban autóba ültették, és elhajtottak vele a repülőtér központi épületéig, aminek óvóhelye is van.

A Bild német napilap cikke szerint Scholz a saját szemével láthatott két robbanást, közvetlenül a feje felett. A robbanások a Hamász rakétáinak az izraeli légvédelem Vaskupola rendszerével való találkozásából származtak. A Politico brüsszeli hírportál cikke Robin Alexandert, a Welt című napilap főszerkesztő-helyettesét idézi, aki azt írta az X-en: két villanást lehetett látni a reptér fölött, amint a Vaskupola rakétákat semmisít meg

A biztonsági emberek néhány perccel később átvizsgálták a német gépet, ezt követően a kancellár és stábja visszaülhetett, majd Kairóba repültek.

Scholz kedden látogatott Izraelbe, hogy kifejezze szolidaritását az országgal a Hamász brutális terrortámadása után, és enyhítse a feszültséget a térségben, valamint hozzájáruljon a gázai palesztin civileknek nyújtott humanitárius segítségnyújtáshoz.

Címlapról ajánljuk
Palócz Éva: 2030-ra meglehetnek az euró bevezetésének feltételei, a hiánycél elérése lesz a legkeményebb

Palócz Éva: 2030-ra meglehetnek az euró bevezetésének feltételei, a hiánycél elérése lesz a legkeményebb

Ha megvan rá a politikai akarat, 2030-ra teljesítheti a magyar gazdaság az euró bevezetéséhez szükséges kritériumokat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Palócz Éva közgazdász, a Kopint-Tárki vezérigazgatója.
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Javuló hangulatban indulhat a kereskedés szerdán a tőzsdéken, miután a vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adat enyhítette a további kamatemelésekkel kapcsolatos aggodalmakat. Ázsiában ennek hatására erős emelkedés bontakozott ki, a dél-koreai Kospi 7 százalékkal került feljebb, miközben a befektetők már az ASML gyorsjelentésére figyelnek. Közben Kínából a vártnál gyengébb GDP-adat érkezett, a közel-keleti konfliktus miatt pedig továbbra is magasan, 86 dollár közelében jár a Brent árfolyama. A vállalati fronton is sűrű nap jön, többek között a Morgan Stanley, a BlackRock és a Johnson & Johnson is közzéteszi számait.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×