Infostart.hu
eur:
389.5
usd:
335.77
bux:
0
2026. március 4. szerda Kázmér
Nigériai robbantásos merénylet. Forrás: Twitter/www.anoncandanga.com
Nyitókép: Forrás: Twitter/www.anoncandanga.com

Döbbenetes merénylet Nigériában

Többtucatnyi szarvasmarha-tenyésztő és járókelő halt meg, és többen megsebesültek egy pokolgéprobbanás következtében az ország középső részén.

A robbanás akkor történt, amikor fulani pásztorok a marháikat Benuéből áthajtották Nasarawába, mivel Benuéban legeltetési tilalom van érvényben, és a törvénysértők állatait elkobozzák. A szóvivő szerint a detonációban legalább 54 embert azonnal megölt, de nagyon sokan meg is sérültek.

Abdullahi Sule, Nasarawa kormányzója megerősítette, hogy bombarobbanás történt, és közölte, hogy már tanácskozott a biztonsági szervekkel arról, hogy az incidens miatti feszültséget hogyan lehet kezelni.

Az adott térségben, amelyet középső övezetnek neveznek,

gyakran történnek összecsapások a fulani pásztorok és a túlnyomórészt keresztény farmerek között,

amelyet gyakran etnikai-vallási konfliktusként írnak le.

Ugyanakkor az is konfliktusokhoz vezet, hogy egyre nagyobb területeket kell megművelni a lakosság számának növekedése és a klímaváltozás miatt, ezért a nomád marhatartók csordáinak legelőterülete egyre jobban csökken.

Nigéria középső, Nasarawa tartománya, ahol a robbantás történt. Forrás:Twitter/Marijke van der Lee
Nigéria középső, Nasarawa tartománya, ahol a robbantás történt. Forrás:Twitter/Marijke van der Lee
Címlapról ajánljuk
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Már legalább 13 országot érint a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint. Kaiser Ferenc az InfoRádióban azt mondta: a háború alapvetően Irán, Izrael és az Egyesült Államok között zajlik, de közvetetten részt vesz a konfliktusban több Iránhoz köthető „proxy”, vagyis helyettes is, mint a libanoni Hezbollah vagy a jemeni húszik. A szakértő hozzátette: a legnagyobb hatótávolságú iráni ballisztikus rakéták Romániát még elérik, de Magyarországot nem.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×