Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.67
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Semmelweis Egyetem

Koronavírus - csodás gyógyulás az Egyesült Államokban

Vérplazma-terápiával gyógyítottak meg orvosai az új koronavírus okozta betegségből egy kettős tüdőátültetésen átesett amerikai férfit.

A 30 éves Edgardo Diaz cisztás fibrózisban szenvedett, ez a betegség a tüdő, a hasnyálmirigy, az emésztőrendszer és más szervek súlyos károsodását okozza.

A kettős tüdőtranszplantáció miatt a Chicagói Orvostudományi Egyetem orvosai nem próbálkozhattak többféle terápiával, amikor a férfi áprilisban megfertőződött az új koronavírussal, így a vérplazmakezelés mellett döntöttek.

Kezelőorvosai úgy vélik, hogy Diaz az első kettős tüdőátültetésen átesett Covid-19-beteg, akit ily módon gyógyítottak meg. Maria Lucia Madariaga mellkassebész, aki az egyetemen a vérplazmakezeléseket vezeti, közölte, hogy egyetlen esetből ugyan nem lehet következtetéseket levonnni, de

bátorítónak nevezte, hogy nem találkoztak mellékhatásokkal a vérplazmakezelésen átesett betegeknél, ami azt jelentheti, hogy a kezelés alacsony kockázatú.

Amikor Diaz koronavírustesztje pozitív lett, orvosai gondosan figyelték állapotát. Kórházba akkor került, amikor veseelégtelenség lépett fel nála. Még az előtt vérplazmakezelést kapott, hogy súlyosbodott az állapota, vagy lélegeztetőgépre lett volna szüksége. A terápia után a beteg láza csökkent. Javultak légzési és vesefunkciói és kilenc nappal később negatív lett a vírustesztje. Május elsején engedték haza a kórházból.

Jól érzem magam - mondta Diaz kedden a Chicado Tribune napilapnak.

A kutatók szerint további kutatások szükségesek annak megállapítására, miként működik a legjobban és mely betegek esetében hasznos a vérplazmaterápia.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×