Infostart.hu
eur:
364.84
usd:
316.14
bux:
0
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
A neon tube graph in a communist style room
Nyitókép: Jonathan Kitchen/Getty Images

Megrázta magát az eurózóna gazdasága

A vártnál nagyobb mértékben nőtt az eurózóna GDP-je az idei harmadik negyedévben negyedéves és éves összevetésben is - közölte az EU statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.

Nem végleges adatok szerint az euróövezetben 0,4 százalékkal nőtt a hazai össztermék (GDP) a harmadik negyedévben a második negyedévvel összevetve, amikor 0,2 százalékos bővülést mértek. Éves szinten a GDP-növekedés 0,6 százalékról 0,9 százalékra gyorsult. Elemzők kisebb, 0,2 százalékos havi és szerényebb, 0,8 százalékos éves szintű növekedést vártak a harmadik negyedévre.

Az EU egészében a harmadik negyedévben a GDP 0,3 százalékkal nőtt a második negyedévhez viszonyítva, amikor szintén 0,3 százalékos emelkedést jegyeztek föl. Éves szinten a GDP a második negyedévi 0,8 százalékról 0,9 százalékra gyorsult az idei harmadik negyedévben.

A rendelkezésre álló adatok alapján Írországban volt a legnagyobb a növekedés az előző negyedévhez képest (+2,0 százalék), utána jön Litvánia (+1,1 százalék), majd Spanyolország (+0,8 százalék). Csökkenést regisztráltak Magyarországon (-0,7 százalék), Lettországban (-0,4 százalék) és Svédországban (-0,1 százalék). Az éves növekedési ráták hét országban pozitívak, hat országban pedig negatívak voltak.

Az Eurostat november 14-én ismerteti a felülvizsgált, de továbbra sem végleges harmadik negyedévi GDP-adatokat.

A harmadik negyedévben a vártnál erőteljesebben nőtt az euróövezet GDP-je.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Tisza-kormány: délután szavaznak az új köztársasági elnökről, kivételes eljárásban jöhet a gyógyszer-áfamentesség

Tisza-kormány: délután szavaznak az új köztársasági elnökről, kivételes eljárásban jöhet a gyógyszer-áfamentesség

Kedden 9 órakor folytatódik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése, amelynek utolsó napirendi pontjaként választhat új köztársasági elnököt a parlament. Az egyetlen hivatalos jelölt Baka András, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnöke, akit a Tisza-frakció ajánlott - a Fidesz és a KDNP nem vesz részt a szavazáson. Előtte viszont nyolc zárószavazásra, négy mentelmi ügyi eljárásra, valamint a legfőbb ügyész lemondási idejéről szóló döntésre is sor kerül. Ezen felül egyetlen nap alatt tárgyalja majd le a Ház a vényköteles gyógyszerek áfamentességéről szóló javaslatot. Percről percre tudósítunk a keddi fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×