Infostart.hu
eur:
385.44
usd:
331
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
European Union flag and cash euro banknotes (inflation, devaluation, crisis)
Nyitókép: Javier Ghersi/Getty Images

Már csak 3,1 százalékos az EU inflációja

Csökkent az infláció az euróövezetben és az Európai Unióban novemberben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közölt végleges adatai szerint.

Az euróövezetben az éves fogyasztói árindex 2,4 százakék volt novemberben az októberi 2,9 százalék után. Az Európai Unióban a fogyasztói árnövekedés 3,1 százalékra lassult az októberi 3,6 százaléról.

Az euróövezetben 0,6 százalékos, az EU-ban pedig 0,4 százalékos havi árcsökkenést jegyeztek fel novemberben.

Az euróövezetben éves összevetésben az energiaárak csökkentek a legnagyobb mértékben novemberben, 11,5 százalékkal az októberi 11,2 százalékos csökkenés után. A legnagyobb áremelkedés továbbra is az élelmiszerek, alkoholos italok és dohánytermékek körében volt, 6,9 százalék novemberben az októberi 7,4 százalék után.

Az energiaárak nélkül számítva novemberben 4,3 százalék volt az éves infláció az euróövezetben az októberi 4,9 százalék után.

Az energiaárak, élelmiszerek és élvezeti cikkek árának leszámításával az éves áremelkedés (maginfláció) 3,6 százalékra mérséklődött novemberben az októberi 4,2 százalékról.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×