Infostart.hu
eur:
364.85
usd:
316.31
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár
Nyitókép: Pixabay

Van egy termék, ami még a benzinnél is jobban drágul

A narancslé ára várhatóan a másfélszeresére nő a magyar boltokban, míg a nyers gyümölcs ára egyelőre nem száll el.

Jövőre – gyümölcstartalomtól függően – 40 százalék körüli drágulás várható a hazai boltokban a narancsleveknél és a narancsos vegyes gyümölcsleveknél – állítja egybehangzóan Mészáros Dezső, a Sió Eckes Kft., illetve Kardos Gábor, a Rauch Hungária Kft. ügyvezető igazgatója.

A levek alapjául szolgáló narancslé-koncentrátumból komoly hiány alakult ki, a sűrítmény világpiaci ára pedig a tavalyi több mint kétszeresére, tonnánként 4,2- 4,3 ezer dollárra ugrott, és várhatóan ott is marad – írja a hvg.hu.

A magyar boltokban kapható déligyümölcs árára a floridai terméscsökkenés várhatóan nem lesz érdemi hatással. Magyarországon jelenleg a dél-afrikai import határozza meg az árakat, így kilónként 900–1100 forintért kapható a déligyümölcs az üzletekben. A görögországi Lakonía régióban már megkezdődött a Valencia fajta betakarítása. Az ottani termelők szeptember elején óriási keresletről és magas árakról számoltak be, de ez a termék különlegesen korai piacra kerülésének köszönhető.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 16:06
×
×