Infostart.hu
eur:
385.15
usd:
328.54
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Pixabay

Megvan, melyik extraprofitadókat vezetik ki 2023 végén

A kormány a helyreállítási terv részeként kötelezettséget vállalt arra, hogy kivezeti az extraprofitadók egy részét jövőre, így több ilyen adótétel 2024-től már nem jelenik meg – mondta az InfoRádiónak Varga Diána, az RSM vezető adómenedzsere.

"Megjelent a kormányzati dokumentum, Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve, mely rögzíti azokat a különadókat, amiket átmenetinek tekint a kormány, és ígéri ezeknek az eredeti határidőben történő megszüntetését. Ez a határidő 2023 év vége" – mondta el Varga Diána, az RSM vezető adómenedzsere.

Szerinte a legfontosabb a pénzügyi szervezetek, valamint a biztosítók extraprofitadója. Ezeken belül megszűnne a hitelintézetek, a pénzügyi vállalatok különadója, a pénzügyi tranzakciós illeték és a biztosítási pótadó.

A dokumentumban szerepel az energetikai vállalkozások extraprofitadója is.

Varga Diána külön kitért az energiaellátók jövedelemadójára és a kőolajtermék-előállítók extraprofitadójára, amelynek a szabályait december 7-én módosították: a kőolajelőállítók különadójának mértéke 95 százalék lett a korábbi 40 százalék helyett, míg az energiaszolgáltatók elvonása 41 százalék lett a korábbi 31 százalék helyett. A helyreállítási terv értelmében ugyanakkor ezt mértéket vissza fogják csökkenteni.

A dokumentumban szerepel a kiskereskedelmi szektort érintő különadó. Idén egy egyszeri pótadó volt, 2023-ban pedig már sávos teher lesz. A távközlési szektor extraprofitadóját és a gyógyszergyártók különadóját is kivezetik jövőre.

Varga Diána hangsúlyozta: a dokumentum alapján ezeket az adókat 2023 év végén ki kell majd vezetni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×