Infostart.hu
eur:
386.33
usd:
332.86
bux:
122884.34
2026. március 11. szerda Szilárd

GKI: lassuló gazdasági növekedés várható

Lassuló gazdasági növekedést, reálkereset-csökkenést, ugyanakkor mérséklődő inflációt prognosztizál 2007-re a GKI Gazdaságkutató Zrt.

Az Erste Bankkal közösen készített előrejelzés szerint a gazdaság bővülése a költségvetésben tervezettnél nagyobb mértékű, legalább 3 százalékos lesz az idén. Ennek okát az európai konjunktúrában látják a szakemberek.

A GKI előrejelzése szerint az egyensúlyi mutatók javulása várható: az infláció az első félévi 8 százalékról az év végére 4 százalékra mérséklődik, míg a reálkeresetek átlagosan 3 és fél százalékkal csökkennek ebben az évben.

A prognózis a munkanélküliség mértékét 8 százalékosra várja. A gazdaságkutató szerint az államháztartási hiány nagysága az előirányzott 6,8 százaléknál kisebb, 6 százalék lehet 2007-ben.

Címlapról ajánljuk

Így ütötték ki az irániak a világ két legjelentősebb olajexportáló országát

A perzsa állam ellen indított háborúra válaszul, Irán gyakorlatilag ellehetetlenítette Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok olajkivitelét.
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×